Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom irányítani a...

Hogyan tudom irányítani a lovat lovagláskor szár és csizma segítségével?

Figyelt kérdés
Már több éve lovagoltam egy helyen de most személyes okok miatt nem járhatok oda többet. Ott az volt a módi hogy meghúzom a szárat óvatosan és arra megy a ló, a csizmával is meg kellett rúgni picit (persze óvatosan) és akkor elindult. Most viszont új helyen lovagolok, ahol persze nem így irányítják a lovat. Nem tudom elfordítani semelyik irányba sem. Mit kell csinálnom a szárakkal ha pl balra vagy jobbra akarom fordítani a lovat? Mi az hogy szár megtart meg enged? Húzzam meg picit vagy lazítsak rajta? Melyikkel melyiket mikor kell? A csizmával milyen segítséget kell adni? Miért van az hogy könnyű ügetés közben mindig előre csúszik a lábam és nem ér hozzá a ló oldalához? Függ ez a kengyel hosszától? Mit kell csinálni egyszerre a lábammal meg a kezemmel ha fordítani akarom a lovat? Kérlek segítsetek mert eddig a másik helyen ment minden itt viszont máshogy tanítanak és itt nem megy semmi pedig elvileg tudok lovagolni.

#lovaglás #ló #szársegítség #lovak irányítása #csizma segítség
2017. ápr. 22. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Balra fordulásnál a bal szárral adsz egy bal állítást,jobb szár lezárja a nyakát és fordítja el balra , jobb csizma eközben megszorít, tolja el balra ,bal ülőcsontodat terheled,felső testeddel,vállaiddal kissé fordulsz a fordulat irányába. Ha túl hosszú a kengyel előrébb csúszhat a lábad és székülésed lehet. Helyesen beállított kengyel esetén ha kiveszed belőle a lábad és lelógatod akkor a bokacsontodig kell érjen a kengyelvas. A térdednek el kell érnie kényelmesen a térdtámaszt,de nem szabad túllógnia rajta. Ha hosszú a kengyel a sarkad sem tudod lenyomni,csak felhúzott sarokkal tudsz kiemelkedni illetve a lábad előre tolására késztethet .
2017. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem kell csinálnod azon kívül, hogy szólsz az edződnek, hogy ilyeneket nem tudsz - és tanítson meg. Írásból nem lehet megtanulni lovagolni.
2017. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értem, az edződ vak az új helyen? Ha nem tudsz irányítani, akkor neki fel kell tűnjön. Akkor menjen melletted és magyarázzon el mindent, szépen lépésben próbálgatni kell. Ha lépésben nem tudsz korrektül irányítani, akkor ügetésben és vágtában esélytelen.

Ez egy nagyon jó kis írás: [link]

2017. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felteszem, akik lepontoztak, mind vettek egy lovat, és autodidakta módon, könyvből tanultak meg lovagolni... Jó nekik.
2017. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kiss.a ***** válasza:
100%

Azt jó volna tudni, hogy milyen szintű lovardában voltál és vagy most, de nekem kb. úgy tűnik, mintha egy hobbi istállóból elmentél volna egy díjló istállóba és nem működik veled a ló. Mennyünk sorba:

Fordulás helyesen: nem oldalra húzom a szárat (bár képzetlen lónál így szokták), mert akkor lefordítod a vállára az egyensúlyból, hanem ahogy az első válaszban olvashattad. Kezek:Belső kéz puhábban (fordítás előtt és a manőver elején félvétel, azaz olyat csinálsz, mintha egy szivacsot nyomkodnál), de lehetőleg a két szár párhuzamosan és főleg a külsővel fordítod. Lábak:Belső csizma a hevederen pihen, külsővel a heveder mögött tolod a fordulási irány felé.

Szár megtart: a nevében van: nem húzod, nem löttyen.

Szár enged:az álló csuklód alját mozdítod előre kb. 1-2 cm-t úgy, hogy ne nagyon löttyenjen a szár.

A láb előre csúszása: vagy nem jó neked a nyereg, vagy nem jó az ülésed, ezt fejlesztened kell.

Nem ér a lóhoz a lábad: nem jó neked a nyereg, vagy a ló olyan formájú (pocakos).

A helyes kengyelhosszt olvashattad az első kommentben.

Sokszor sajnos a képzetlen de betanított lovak a lovaglás illúzióját keltik és utána fájó a felismerés, hogy megakadtál egy szinten, ami alacsonyabban van, mint azt gondoltad volna...

2017. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

"Sokszor sajnos a képzetlen de betanított lovak a lovaglás illúzióját keltik". Igen, erről lehet szó, de nem a lovak, hanem az oktatók keltik az illúziót. Ők ugyanis tudják, hogy nem tanítottak meg lovagolni, hanem alád raktak egy lovat, amely akkor is működik, ha nem ülsz egyensúlyban és testsúlysegítséget nem tudsz helyesen adni, nincs folyamatos szárkapcsolat és vagy belerántasz a ló szályába, vagy lötyög a szár...


Sajnos - hacsak valaki ösztönösen nem érez rá - nagyon fáradságos, türelmet igénylő a lovaglás megtanulása és tanítása is. Kifizetődőbb olyan helyzetet teremteni, mintha megtanítottak volna lovagolni... és akkor mindenki boldog, a lovas örömmel fizet, és minden szép és jó, amíg egy normális lóra nem ülsz fel.

2017. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat. Előbbi voltam. Helyesen: "szájába"
2017. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!