Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit költötök a lóra...

Mennyit költötök a lóra havonta, magyarországon ezt, hogy engedheti meg valaki magának?

Figyelt kérdés

Már ha csak azt nézem, hogy havi 50 garantáltan elmegy a tartására, plusz felszerelés tönkremegy, kovács, orvos...extra dolgok..

Nagyon szeretnék egy sajátot, de havi 300-ból amiből 200 elmegy rezsire kajára közlekedésre hogyan?? Mindenki másnak tényleg sokkal több a fizuja?


2020. okt. 1. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Hú de furcsa volt ez a kérdés nekem, most jöttem az ételek szekcióból. Első gondolatom ennek tükrében a havi 4-5 ezer volt. De a leírást is olvasva csak az egyik barátom helyzetét tudom leírni, mert én lovakkal így nem foglalkozom. Neki saját birtoka, istállója, és lovai vannak. Úgy hogy gyakorlatilag mindent magának csinál (tehát lótartásra nem fizet, csak azt veszi meg ami kell hozzá) olyan havi 100 ezer körül megy el neki lovanként. Ha belevesszük a közlekedést is, simán lehet hogy jól számoltál azzal a 200-al. Fizetésre kitérve, ennek a barátomnak millión feletti fizuja van, szóval simán lehet hogy minden lovasnak ekörüli van, sosem volt az átlagemberek sportja, hobbija.
2020. okt. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mármint 200-at költök alapból havonta a 300as fizumból és 100at teszek félre amiből nem jön ki ló.
2020. okt. 1. 23:59
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Munkatársam pónit tart, bejárása van a kaputól a leghátsó kerítésig egy közel 1200m2-es portán, 200-at keresünk, és neki még ott a család 2 gyerekkel. Nem ismerem pontosan egy ló etetését, mert még a rokonságban sem volt senkinek, de ha van legelő, megoldott a széna az már jó.
2020. okt. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Van egy szakmám, amivel a saját költségeimet fizetem. Ezen kívül belovaglást, idomítást vállalok és edzéseket tartok, plusz a saját lovaimmal versenyekre járok. A lovakkal való munkámmal ki tudom fizetni a lovakkal járó költségeket. Remélem az évek múltán képes leszek háttérbe szorítani az első szakmám.
2020. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Van néhány hely, ahol havi 50 alatt van a bértartás. (többnyire ridegtartásban). Nekem nincs 300 a fizetésem, de nem is költök kajára és rezsire 200-at, ezt egy főre kicsit sokallom.

A legdurvább időszak az volt, amikor 120-at kerestem (diplomával, pár éve), ebből fizettem a 40-et albérletre, és 45-öt bértartsra. Kiegészítésként lovaglást tanítottam gyerekeknek (okj-s papírom van), így meg tudtam élni. Nyilván emellett kocsira nem futotta, kerékpárral jártam dolgozni.


Szerintem a lótartás is olyan, hogy aki kellőképpen fanatikus, az nagyrészt megoldja a dolgot. Vagy felestartással, vagy munka mellett plusz munkával. Maximum lemond pár dologról, ami másnak evidens. Nálunk nyaralás évente 1x, a kocsi öregecske, ruhát alig veszek, nem járunk étterembe, van másodállásom, de így lovam is. (és a ló hiába tartom Pest agglomerációjában, ami nem olcsó, nem kerül havi 100-nál többe)

2020. okt. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Ismerősöm (három póni gazdája) falun él, ott pár dolog olcsóbban megoldható. Igaz, bérlovaglásra ott nincsenek jelentkezők, azzal nem tudsz ott keresni.

Amúgy egy nagyon menő ügyvéd, orvos, vállalkozó, médiasztár, vagy egy politikus nagyságrenddel többet keres 300-nál, a főváros körzetében gondolom elsősorban ilyesféle, nem hétköznapi emberek a pacik gazdái.

Lásd Rhédey bárót a Borsból:) Ma is ez van.

[link]

2020. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Már várom a "El kő mennyi dógozni, és 5 diplomával keresek ÁjtÍS mérnöknek havi 800-at."
2020. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a 2 póni háznál tartva évi 160e ftból jön ki.
2020. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az alberlet+rezsi+kaja+közlekedés jon ki pesten 200-ra:)
2020. okt. 2. 11:26
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Fogadd el, hogy nem telik rá! Vagy, vegyen a pasid, és fizesse a költségeket, nálunk a legtöbb lánynak vagy apuci, vagy a kani fizeti.
2020. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!