Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit költötök a lóra...

Mennyit költötök a lóra havonta, magyarországon ezt, hogy engedheti meg valaki magának?

Figyelt kérdés

Már ha csak azt nézem, hogy havi 50 garantáltan elmegy a tartására, plusz felszerelés tönkremegy, kovács, orvos...extra dolgok..

Nagyon szeretnék egy sajátot, de havi 300-ból amiből 200 elmegy rezsire kajára közlekedésre hogyan?? Mindenki másnak tényleg sokkal több a fizuja?


2020. okt. 1. 23:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nincs pasim
2020. okt. 2. 11:47
 12/17 anonim válasza:
62%

Szia!

Én kevesebbet keresek, mint te. :)

Havi nettó 225.000 a fizetésem, de simán meg tudom oldani a lovat. Idén áprilisban vettem meg a csikómat, és jelenleg is Budapest agglomerációjában tartom.

Neki 50.000 ft havonta a bértartása (csődörcsikó, így én ragaszkodtam nála a ridegtartáshoz, ami meglátások szerint sokkal lóközelibb és egészségesebb - viszont valamennyivel olcsóbb is -, mint a boxos tartás). Patkolni nem kell még, csak körmölni nagyjából 6-8 hetente, ami kb 5.000 ft. Az oltásai fél évente - évente esedékesek, illetve ugye a féreghajtás negyedévente. Ezek a költségek viszont nincsenek minden hónapban, így azért ki lehet hozni simán. :)


Annyival vagyok egyszerűbb helyzetben Nálad, hogy én már saját lakásban lakom és nem albérletben, így lényegében ami a lakhatásomat illeti, a rezsin kívül nekem nincsen más költségem. :)

(A rezsi havonta szintén kb 45-50.000 ft)


A ló meg a rezsi tehát fixen elvisz havonta kb 100.000 forintot a fizumból, így a maradék 125.000 forintot osztom be minden másra - kajára, szórakozásra, utazásra - illetve ebből teszek félre azokra a dolgokra is, ami a lónak szükséges (körmölés, oltás, stb).

Ki lehet hozni szerintem. :)


29N

2020. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó, koszonom szepen pont ilyen válaszra vártam, szemelyes elethelyzeteket leirva.

Megkerdezhetem mivel foglalkozol es hogy a budai vagy pesti agglomerációban tartod?

2020. okt. 2. 12:59
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Saját kecóval belefér.
2020. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Megkérdezheted, persze. :)


A pesti agglomerációban tartom, konkrétan Csömör határában. :)

Ami a munkámat illeti, mivel egészségügyi főiskolát végeztem, ennek megfelelően pár évig az egészségügyben dolgoztam. Jelenleg kb 1 éve már a szociális szférában vagyok (otthonápolással és idősellátással foglalkozunk), de pont mostanában tervezek váltani, elsősorban a rekreáció és prevenció felé, de majd meglátjuk. :)


U.I.: A többiektől érdeklődnék, hogy mi nem volt hasznos az előző válaszomon? Szerintem korrekt választ adtam, így a lepontozást nem igazán értem... De persze akinek ez a legnagyobb öröme, hát tegye. :)

2020. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Okés köszi, amúgy közben úgy néz ki megduplázzák a fizetésem és lehet belefér majD:D
2020. okt. 7. 11:02
 17/17 anonim válasza:
100%
Ez szuper hír! :) Nagyon drukkolok Neked!
2020. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!