Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan estel le a lorol?

Hogyan estel le a lorol?

Figyelt kérdés

irjatok le, hogyan, mikor, milyen lorol, hanyszor estetek, milyen mas bakik tortentek. Minden infot varok szeretettel, meseljetek:



❁elore is ty❁



2020. okt. 15. 22:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Köszi, inkább nem :)

Úgy látom kezdek Marco Poló nyomdokaiba lépni :)

Neki még a halálos ágyán is azt mondták, ugyan vallja már be, ugye mindent csak kitalált amit mesélt...

2020. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
55%

Én régebben többször is leestem a lovamról.

Pl.

Egyszer díjugró edzésem volt,és egy gimnasztika sor volt fel rakva.

A lovam a második akadály után el kezdett ,,bakolni",én meg lerepültem róla előre .

Volt még pár ilyen esetem!

De már szerencsére nincsenek ilyen balesetek.

Nem is tudom mikor estem le utoljára lóról!

Ha akarod még írok ilyeneket privátban.


Anais255

2020. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy pár esésem, a legtöbb bakolászás eredménye. Amikor jön a szántóföld, vége láthatatlan úttal, és erre a ló megtekeri magát indulás közben, és nélkülem megy tovább. Vagy edzés közben megijed a bójától, ami fél órája ott van már. Meg egyszer nagy volt a heveder a lóra, új ló volt, úgyhogy futószáron mentem vele, és ahogy elindult ügetésben, a kanyarban nyereggel együtt lefordultam oldalra.
2020. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Nati883 válasza:
17%
Ha nem figyelsz oda :))
2020. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Bakolászás, hiszti (vágtázni akart, de nem az volt a feladat), terepen megbokrosodtak a lovak és ő ettől ijedt meg. Egyik alkalommal pedig az egy helyben álló edzőmtől ijedt meg, de olyan cefettül, hogy beugrott vágtába és lerázott magáról.
2020. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Két esésemet mesélném el.

Az elsőnél kiskezdő voltam még. (Összesen ez a második volt) Ment le a nap, én egy aranyos, de ijedős lovon lovagoltam. Vágtáztunk, a ló megijedt alattam, megindult, én fel se fogtam, mi történik. A ló hirtelen befordult jobbra, bakolt egy hatalmasat, én meg leszaltóztam (elvileg tényleg szaltó volt, de nekem is mesélték, nem emlékszem XD) bevágtam a fejem és elterültem. Közben végig tartottam a szárat, amikor már a földön voltam, akkor engedtem el.

A második elég vicces volt. Egy-két éve lovagoltam. A ló elnézett kifelé, én egy pillanatra elbambultam, ló ugrott egyet én meg szabályosan legurultam róla. A földön is gurultam egy kicsit, a ló megállt mellettem és nézett, mint egy hülyére. Röhögve keltem fel és közöltem, hogy tök jó volt leesni.

Voltak még ilyenek, de ezek a legemlékezetesebbek, a két véglet :)

2020. okt. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
A ló nem ugrott be vágtába, nem tudtam kiülni az ügetését, és lecsúsztam. Szőrén. Első vágtám volt szőrén, hozzáteszem, még nyeregben se vagyok valami ügyes ha vágtáról van szó. De ismerősömnél voltam, neki van lova, hát én gondoltam hogy akkor lovagolok... hát sikerült :d
2020. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%

Én eddig kétszer estem, az első kb 5 éve volt, egy kislóról. Azóta volt 2 év kihagyásom, de már újra járok rendszeresen. Amelyik lovon akkoiban lovagoltam, az beteg lett, úgyhogy egy díjlónak tenyésztett nagggyon (direkt írtam így) pörgős lovon ültem, de vágtázni még nem nagyon tudtam. Mivel gyorsan ügetett, én megijedtem, (alsós lehettem talán), a ló ezt megérezte és beugrott vágtába. Természetesen tél volt, sár, én megtaláltam a legnagyobb sártócsát, és abba estem bele. A második esésem már máshol volt, 1 éve. Ez is télen. Éppen rudaztunk, 4 volt letéve a földre egymás után, és ügetésben kellet átmenni rajtuk. Amelyik lovon ültem, nagyon hajtós volt, (de ő a kedvencem még most is), és hosszú száron lovagoltam vele. Megbotlott a 3.rúdban,letérdelt,én meg nem tudtam, ilyenkor mi van, és leestem, de szaltóztam is egyet😂. A ló aranyosan megállt mellettem, persze utána visszaültem, de a földön fekve sírtam a röhögéstől. Akkor nem éreztem, mert 60 réteg ruha volt rajtam, hogy fájna bármim is, de másnap alig bírtam leülni😂.

Az a véletlen a kettő esés között, hogy ugyanabban a kabátban voltam, és a második esés előtt anya mondta a lónak, hogy még egyszer le fogok esni róla. Erre mondtuk neki, az edzőm és én, hogy legközelebb nem szólaljon meg😂.

2020. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
1x estem le, de eleg gáz, csak egy takaro volt a lovon, en meg lefordultam vele egyutt, a ló ala, o meg nezett hogy ez most mi. 😂
2021. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm lován ültem, másodszor láttam életemben a lovat. Előtte mesélték is, hogy húú ők megkorákat estek róla, milyeneket bakolt stb, de én, a nagy tapasztalattal rendelkező, 8 éve lovagló, szuperjó lovas, (haha hittem ezt én addig a napig, egy szó se igaz ebből az egészből) gondoltam, hogy milyen jó buli lenne ugrásváltást csinálni, úgy, hogy én előtte sose csináltam, elméletben tudtam csak, hogy hogyan kell. Persze edző az nem volt. Én meg megcsináltam 4-5ször tökéletesen az ugrásváltást. Ugrált azért rendesen, bakolt stb, de ehhez hozzászoktam, mentünk ugyanúgy tovább. De aztán egyik ugrásváltás után elvesztettem az egyensúlyom, és mivel féllovarda-kézváltásban csináltuk, balra ment a ló, én meg egyenesen. (Ez volt életem első esése, 8 évig birtam esés nélkül) Csináltam egy szép hátast. A ló meg megállt és nézett ártatlan bociszemekkel. De hát végülis ő nem is volt hibás ebben.

Egyébként szokták mondani, hogy az az igazi lovas aki már esett. Egyáltalán nem éreztem magamat jobb, vagy igazibb lovasnak magam utána, inkább egy nagy pofon volt (szó szerint), egy jelzés, hogy gondoljam át a hozzáállásomat, mert kicsit több önbizalmam van a kelleténél. Ráadásul nem is volt indokolt, hogy így essek le, de le van videózva, és az edzőmmel kielemeztük, hogy mit kellett volna máshogy csinálnom.

Minden tiszteletem azoké, akik vissza mernek ülni, ijesztő esés után is. Velem hál'istennek ilyen még nem történt, így nem tudom, hogy én vissza mernék-e.

2021. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!