Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan estel le a lorol?

Hogyan estel le a lorol?

Figyelt kérdés

irjatok le, hogyan, mikor, milyen lorol, hanyszor estetek, milyen mas bakik tortentek. Minden infot varok szeretettel, meseljetek:



❁elore is ty❁



2020. okt. 15. 22:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget estem.

A legdurvább talan az volt amikor felbuktunk lóval együtt mert egy ugrasba beakadt a laba és nem tudta letenni a labat mert elé került a rúd.

Én a vallamon/nyakamon fordultam át lett egy agyrazkodasasom

2021. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó az volt, amikor egy még nagyon tapasztalatlan lovat lovagoltam. Nemrég jött a lovardába, előtte soha nem is ültek rajta, edzőmég lovagolták be, de nyílván még kis bénácska volt a ló, de szerencsére extrán jó indulatú. Talán a legnagyobb hibája az volt, hogy képtelen volt vágtában dolgozni. Volt egy nagyon-nagyon gyors alaptempója vágtában, abból nem lehetett kimozdítani se, de ha vágtázott, nem tudtál vele semmit sem csinálni, ment körbe-körbe, aztán ha már nagyon kellemetlen volt neki a szár tépése (mert hogy testsúllyal lassítani sehogy nem lehetett), behúzta a satuféket. Ezen dolgoztunk éppen, persze egy jól képzett edző jelenlétével. Eljött a vágtaugratás, szépen beugrott, majd ment. Rohant, mint az őrült, de már megszoktam, mostanában csak rajta ülök. A fedeles ponyváját megzörgette a szél, ettől annyira meghökkent, hogy megállt (tipikus satufék), és hiába volt összeszedve, hiába figyeltem rá, erre nem számítottam, én meg szépen előre repültem, amitől megijedt, megfordult, és elkezdett újra vágtázni. Végül sikerült megfogni, de szegénykémmel azóta is küzdünk, bár már egész ügyes. Nincs (sok) satufék :)
2021. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Régóta lovagolok és képzek ki lovakat, általában csak akkor esek le ha egy sorozatot bakol és még meg is pördül, de van hogy csak mozdul valami váratlant és nem is durva, mégis leesek. Ez ilyen. Ez nem értékmérő tulajdonság egy lovasnál, hogy hányat esett, de aki még nem esett az majd fog.
2021. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

én két éve lovagolok és még csak 1x estem, úgy történt hogy a ló akin ültem eléggé tele volt, tél is volt szóval friss volt. Eleve a paci ijedős ráadásul sötét is volt és fújt a szél. Az egyik rövidfal végén elindítottam vágtába még hangsegítséget is adtam és ugye ott volt előtte az egész pálya, szabadságérzete volt és megindult alattam, kicsit bakolt is de ezeket még kiültem, felvettem ügetésbe, minden rendben volt. Következő körben szintén elundítottam vágtába, szintén megint előtte volt a pálya, megindult és bakolt egy hatalmasat, úgy hogy a fejét meg lerántotta, én előre estem a ló átment rajtam de hálaistennek nem lépett rám. A könyökömet ütöttem be egy kicsit de semmi komoly bajom nem lett, az edzőm elmondta hogy ilyenkor hátra kell dőlni és már akkor amikor érzem hogy megindul így húzzam fel a fejét hogy nem tudjon akkorát bakolni. Vissza is ültem, vágtabeugratás, a ló ugyanezeket megcsinálta de hátradőltem, felhúztam a fejét és kiültem.

Ezen kívül elég sok kis baki volt amikor leeshettem volna de nem estem. Lovagoltam csikón aki mindentől is megijedt és bakolva elvágtázott a pálya másik oldalára. volt olyan is hogy pálcára bakolt vagy nem tetszett neki amit kértem tőle stb, de én egyébként szeretem ezeket mert ettől leszek tapasztalt és ettől lesz izgalmas a lovaglás :)

2022. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!