Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért irányítom rosszul a...

Miért irányítom rosszul a lovat? Máshogy nem megy.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kijelentésem a következőn alapozom:"A belső lábszár mentén hajlítjuk a lovat (belső lábszár a hevederen), a külső csizma a heveder mögött ellentart"

Na-most, tegyük fel jobbra kanyarodunk a lóval. Én ezt máshogy még nem tudtam elérni csak úgy, hogy a jobb szárat mozdítom, és a jobb, tehát belső lábamat, hátra teszem és tolom kifele a lovat, hogy a megfelelő ívben forduljon.

Illusztrálva: [link]

Na-most ahogy az elején megalapozott idézet megalapozza ezt pont fordítva kéne. Az idézetben leírt szöveg (elméleti és remélem gyakorlati is) megfelelő alkalmazásával miért nem tudom elérni a ló kívánt fordulását?


2020. nov. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a belső lábad hátrateszed, hogy fordulsz rendesen a felsőtesteddel?

Ha te a belső lábad hátrateszed, ergó "kitolod" a farát hátra, nem a hajlítást fogod vele elérni, hanem csak azt, hogy elfordul.

2020. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne irányítsd rosszul ha tisztában vagy vele ha rosszul csinálod. Csináld helyesen, ebbe semmi bonyolult nincs. Így csak megtanítod sodródni az íven és nem ráhajlani az ívre.


Ha nem a megfelelő útvonalon megy akkor a szárakat se használod jól. Csizmával meg irányt tartasz, hogy ne sodródjon és ráhajoljon az ívre.

2020. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így is fordul, meg úgy is, a lényeg azon van, hogy hogyan.

Az idézett verzió a helyes, valószínűleg azért nem megy, mert nehezebb kivitelezni, mint a te verziódat, hisz ott a ló ráhajlik az ívre, nem csak sodródik, mintha egy ajtót csuknál be.

Sok-sok gyakorlás (neked és a lónak is) és menni fog! :)

2020. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!