Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen egyedül 3 éves lóval?

Terepen egyedül 3 éves lóval?

Figyelt kérdés
Szóval mivel itt van a karantén meg minden, csak egy lovat tudok kivinni egyszerre terepre. Milyen 'gyakorlatokat' tudok csinálni vele kinnt hogy lekössem az agyát? Mivel még fiatal nagyon hamar eltereli minden a figyelmét, és félek hogy megijed valamitől
2020. nov. 17. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkepp legyen veled valaki/maradj hivasban valakivel aki rogton tud cselekedni, ha baj van.

Sajnos egy 3 eves csiko nagyon kiszamithatatlan tud lenni...

2020. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve én várnék tavaszig, nyárig. Addig ráér mert egészségesebb, ha nő még a csikó és a talaj sem feltétlenül lesz fagyos.

Alap biztonsági szabály, hogy terepre egyedül nem megyünk, nem hogy csikóval...


Ha nagyon tanítani akarod akkor földről játszogass vele, építs ki bizalmat. Ha feltétlen lovagolni akarod azt inkább kerítésen belül intézd, mert a csikó, ahogy az első is írta nagyon kiszámíthatatlan tud lenni, leesel, aztán ha nem is lesz bajod a ló otthagy mint a csuda, könnyen baja is eshet.

Ha pedig van másik lovas veled nagyobb az esélye, hogy a csikó ott visszamegy a másik mellé mert nem akar egyedül lenni.


De ha ilyen dolgokat nem tudsz, akkor aggódom értetek..

2020. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon nincs más megoldás, akkor az alábbi dolgok szükségesek:

-atombiztos ülés

-feltöltött mobil a legfontosabb telószámokkal

-mikor kimész mindig szólj valakinek, hogy kint vagy, merre mész és mikorra vagy hazavárható

-egy biléta névvel istálló címével telefonszámmal a nyeregre vagy kantárra, akár mindkettőre

-olyan úton menj, hogy lehetőleg ne keresztezz települést vagy aszfaltos utat

- ha mégis kereszteztél autóutat, akkor ha leestél és magadnál vagy, a rendősréget hívd először, hogy mi történt és várhatóan merre fog menni a ló, mert akkor ők biztosítják az útvonalat, hogy minél kevesebb esélye legyen egy balesetnek

Persze azért a legjobb az, ha van kivel kimenni. amitől fél, ahhoz menj közel, legyen nálad jutalomfalat, próbáld hozzászoktatni az ijesztő dolgokhoz, szállj le és szánd rá az időt.

2020. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném. Ahogy írták, kiszámíthatatlan még, bármi történhet. Én csoportban jártam terepre, egyszer felraktak egy még félig nyers csikóra. Végigmentük a két órás terepet úgy, hogy szinte egy rossz mozdulata nem volt. Elbíztam magam... Következő két alkalommal háromszor repültem le róla. Szerencsém volt, pár karcolással megúsztam, de ki tudja, ha egyedül mentem volna ki, mi történik, talán hazaszalad. Így legalább megállt a többiekkel együtt, vissza tudtam mászni rá.
2020. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Otthon van mindkét ló, nemtudok senkit sem áthívni most. Akkor marad a futószárazás a karámban azthiszem.
2020. nov. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!