Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tippek lóvásárláshoz?

Tippek lóvásárláshoz?

Figyelt kérdés
A kérdés nem sürgős, csak érdekelnek a tippek:) Állatorvost, edzőt kell vinni, stb... Nektek milyen volt amikor lovat vettetek? Valami extra tippetek van? Milyen lovat érdemes nézni egyáltalán, galoppból leseljetezett lovak jók hobbira, vagy akár ugrásra, és egészségügyileg nagyon milyenek? Lótartással kapcsolatban is érdekelnek dolgok, ha vkinek van tapasztalata megoszthatná velünk :)

2020. nov. 22. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Megint a lómániás gyerek?
2020. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
16 éves kor alatt elvileg nem lehet regisztrálni... és igen, lómániás vagyok:)
2020. nov. 22. 21:36
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Jó lenne tudni, hogy egyáltalán mire kell neked a ló.

2020. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Díjugratni akar, de csak álmodozik róla hetente egyszer (ha ő az).
2020. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 4es! Szerintem pedig nem arról az illetőről van szó :)
2020. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért a kiselejtezett galopp lóval én óvatos lennék. Ki lehet fogni jót is, de olyat is, aminek 6 évesen tropa a lába. Ráadásul át is kell lovagolni, ha nincs meg hozzá a kellő tudás akkor inkább ne vegyél ilyen lovat. A másik, hogy "tesóktól, bástyáktól", hasonlóktól nem veszünk lovat, ha csak nincs veled szakember. Ragaszkodj a papírhoz, véreredményhez, oltásokhoz. Legyen a ló életútja visszavezethető. Mondjuk ha kupectől vennék lovat, akkor lótenyésztési felügyelővel mennék, hogy nézzünk chipet is, mert sokszor a mellékelt útlevélnek köze sincs az adott lóhoz.

Megtörtént beszélgetés: milyen papírja van? Erre: milyen legyen?

Szóval ezekkel csak óvatosan.

Amúgy a kérdésed nagyon tág lótartásról van itt nagyon sok kérdés és válasz. Lovat meg azzal érdemes elmenni venni, aki ismer és tudja hogy lovagolsz, milyen szinten vagy, mik a terveid, mert egyszerű hobbi ugrálásra, terepen kóborlásra nem kell 3 millás nagypályás lovat venni.

2020. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 6-os :) díjugrani akarok, de lóvásárlással kapcsolatban díjlovasoktól is hallgatok véleményt, mert az egészséges ló mindkét sportnál egészséges ló. Hallottam a lovas szappanoperáról, de köszi nem én vagyok :D
2020. nov. 23. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én csikót vettem, szóval nem kellett annyi minden,meg amúgy is csak hobbilónak lett de mivel te díjugratni szeretnél én olyan állatorvost vinnék magammal aki tud röntgenezni is helyben.

Nálam le lehetett előre foglalni a pacit, tehát kijárhattam hozzá pár hétig megnézni hogy milyen a személyisége és tényleg meg szeretném e venni.

Most ennyi jutott csak eszembe :D Ja és kötőféket vigyél, mert lehet hogy adnak, de nekem is az elszakadt és még szerencsém volt hogy vittem magammal

2020. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Már megint a lómániás 10 éves...
2020. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az a 2-3 lehetetlenné tette hogy a komoly kérdésekre is kaphassunk választ. Légyszi próbáljátok megeröltetni az agyatokat, szűrjétek ki a komoly kérdéseket, és légyszives ne irogassátok be mindenhova, hogy ,, megint a lómániás 10 éves’’ . Egy ideig vicces, de már nem az. A kérdésimre nagyon hasznos válaszokat kaptam, aminek nagyon örülök. De ezek a trollok már túlléptek egy határt és már inkább sértő, mint vicces.
2020. nov. 24. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!