Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok arról amikor a...

Mit gondoltok arról amikor a szülők vesznek lovat?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, amikor szülők ajándékba/meglepetésnek vesznek lovat? Mert ugye így a gyerek nem tud felülni, kibróbálni, megbizonyosodni arról, hogy passzolnak. Tök jó, meg aranyos, meg jópofa, meg minden, de na... A lovardánkban van egy lány, akinek ajándékba vettek egy ügetőt és már 7 éve az övé, de eddig berakta iskolalónak, mert a temperamentuma miatt nem bírt vele. Persze ez elkerülhető lett volna, ha edzővel megnézik, meg ilyesmi, de még akkor sem biztos, hogy a lánynak tetszett volna. Biztos van ilyen is, de remélem érthető mire gondolok. Nektek ezekről mi a véleményetek? Ismertek ilyeneket?

2020. nov. 29. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Közvetlen nem ismerek ilyet, de hallottam egy ismerőstől, hogy az ismerősének az ismerőse hogy megjárta egy ilyen lóvásárlással. A szülők a 12 éves lánykát meglepték egy lóval a szülinapján, de csak úgy vettek egy lovat, mert szép volt és az eladó azt mondta, hogy jó kezdő lovasnak is. Mellesleg a lány csak egy éve lovagolt. Mint kiderült, a 8 éves lóra hitték azt, hogy “hűűű, de idős, biztos nagyon nyugodt már”, a ménre pedig, hogy az a legnyugodtabb (általánosítunk). A 8 éves ménnel nem nagyon boldogult a lány, három hónapig küzdöttek, aztán inkább eladták. Ilyen egy szülők által, hozzáértő nélkül vett ló. Ez az a kategória, ahol az is segített volna, ha a gyerek ott van, mert legalább kiderül, hogy nem tudja ellovagolni. Nem tudom, mennyi igaz a történetből, de kb. így történhetett.

Persze jól is elsülhet egy ilyen, ha az edző megnézi, vagy szimplán szerencse. De szerintem fontos lenne, hogy a gyerek is kipróbálja a lovat, neki kell rajta lovagolnia, a hozzá nem értő szülők csak azt látják, hogy szép. De ez csak az én véleményem.

2020. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!