Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló a lovardában és...

Van egy ló a lovardában és nagyon makacs. Én már valamennyire tudok lovagolni, de egyszerűen nem csinálja azt amit kérek. Hiàba húzom hogy forduljon nem fordul. Hogyan lehetnék határozottabb?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem a lovat kéne hibáztatni, hanem meg kéne tanulni rendesen lovagolni. A lovat nem húzzuk, hanem két száron két csizma között vezetjük.
2020. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Édes jó istenem a nagy állatvédők, nyilván nem ráncigálom csak nem lehet másképp kifejezni. Ilyen s hasonló válaszok nem érdekelnek
2020. dec. 1. 08:51
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Na, már megint valaki, aki pampog ha nem tetszik amit írnak...
2020. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak húzni kell, hanem a csizmát és testsúlyt is használni, mert van olyan ló, ami csak szárral az életben nem fog elfordulni és jól is teszi. Illetve, ha ignorálja a csizmát, akkor oda lehet csípni pálcával, hogy kicsit rendezd az erőviszonyokat. Nálunk is van ilyen ló, de csak a gyenge, határozatlan lovasokkal csinálja meg. Időnként nálam is bepróbálkozik, csak kap egy határozottabb csizma segítséget, plusz egy kis pálcával megtámogatva és utána nem csinálja, mert tisztáztam vele, hogy velem ne szórakozzon.
2020. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pont az a baj, hogy húzod. Meg még rajtad kívül nyolcvan másik ember. Nem minden ló való iskolalónak, ezt kifejezheti az állat efféle tiltakozással is. Ha ez a baja, akkor tökmindegy mit csinálsz.


Lehet az is, hogy fáj valamije. Vagy fájt, akkor is lovagolták, és kialakult egy undor-itisz.


Lehet, hogy sikerült a sok kezdő lovasnak teljesen befejeltetnie.


Ezer és egy oka lehet, hogy mi vált ki ekkora ellenkezést

2020. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudja a ló, hogy valamennyire tudsz lovagolni? Szerintem mondd neki, biztos le lesz nyűgözve és inni fogja minden szavad.
2020. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért mondom hogya valamennyire, hogy az eddigi lovardákban minden lovat tudtam irányítani ebben az újban meg nem megy
2020. dec. 1. 09:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. De, lehet másképp kifejezni. Amint látod nekünk is ment.

És itt nem a ráncigálásról van szó, a húzás se erősen, se puhán nem jó módszer.

Örülj neki, hogy van egy ilyen ló, aki nem reagál a rossz segítségekre.

2020. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem miért nem az edződtól kérdezed. Lehet valamit rosszul csinálsz és ezt nem árt tisztázni. Nem szégyen, ha nem tudsz vagy rosszul tudsz valamit, viszont azért fizetsz a lovas óráért, hogy megtanítsanak, viszont ha nem kérdezel úgy nem megy. A lovasoktatás egy 2 irányú kommunikáció, ez nem olyan, mint a suli hogy csak ülsz és nézel, illetve sokat kell gyakorolni. Szóval ha valami nem tiszta beszéld meg a, októval, ő ismeri a lovat és tud segíteni, hiszen azért van.
2020. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vaaagy az előző helyeden bezombult automata iskolalovak voltak, most pedig az új helyen kicsit normálisabban helyre vannak téve, így kiderült, hogy nem tudsz lovagolni. Hoppá. Nem a ló a hibás.
2020. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!