Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elhízott a lovam?

Elhízott a lovam?

Figyelt kérdés
A lovamnak a pocija eléggé megnövekedett az utóbbi időben. Sokat eszik pedig nem etetem ennyire. Néha elég hangosan büfizik. Baj ha egy ló pocakos? Hogyan fogyjon le?

2020. dec. 24. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Boldog karácsonyt!
2020. dec. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mozogjon egy kicsit többet és változatosabb étrendet vezess be
2020. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2.Köszi. Nem vészes csak meglepődtem mekkora a pocakja. mozogni fog étrend változtatás jó ötlet.:)
2020. dec. 24. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
A lovak nem 'büfiznek'! Lássa orvos a lovat, vagy téged amiért kamu kérdést teszel fel.
2020. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2020. dec. 24. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

"Horses CANNOT burp, vomit or breathe through their mouths. Their digestive tract is a one way street. If horses could burp there would be a whole lot less cases of colic.


The cardiac sphincter between the horses oesophagus and his stomach is very strong. If anything it was air trapped in the esophagus, so not a true burp."


Mióta van ilyen állapotban a lovad?

Ha nem értesz a lovakhoz miért nincs olyan a környezetben aki tud neked segíteni.

2020. dec. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
6os vagyok. Megnéztem a videót amit küldtél. A ló rajta szerintem nem böfög, hanem nyeli a levegőt.
2020. dec. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A ló nem tud böfögni, se hányni, ha gázok vannak, azok a fenekén távoznak. A másik, hogy tud sokat enni, ha annyira nem eteted?

Ha több szénát kap és keveset mozog kialakulhat széna has, amit több mozgatással le lehet dolgozni, esetleg az abrakon kell csökkenteni. Mondjuk jó lenne látni a lovad, esetleg egy doki is ránézhetne. Az ilyen gyanús hangok nem vezetnek jóra, szóval ennek is utána kell járni.

2020. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!