Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni lovagolni...

Meg lehet tanulni lovagolni oktató nélkül?

Figyelt kérdés

Nagypapám lován, akit ugye nem vihetek el egy lovardába, hogy tanítson egy edző.

Nem egyedül lennék, de nem szakképzett oktatóval.



2021. jan. 4. 23:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
61%
Valahogy régen is megtanultak lovagolni, pedig akkor nem volt internet meg oktató :D
2021. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Meglehet tanulni oktató nélkül is lovon lovagolni és meglehet tanulni ló nélkül oktatón lovagolni. XD
2021. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak hobbiból akarsz lovagolni, akkor el lehet bohóckodni egy nem hivatásos oktatóval, de ha komolyabb céljaid vannak, pl később versenyezni akarsz, akkor kell az oktató. De ez egy elég homályos történet eddig.

Ki lenne veled aki tanítana de nem szakképzett? A nagyapád használja valamire a lovát? Kellően nyugodt vérmérsékletű az a ló? Mert tudod a lovaknak saját személyiségük van, kb mint a kutyáknak és messze nem mindegyik alkalmas kezdő lovasnak. Nem annyiból áll, hogy csak ràülsz oszt jóvan.

2021. jan. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha minden körülmény stimmel, a ló nyugodt, a nagyapád udvara elég tágas egy kis körhöz és az a "nem oktató" személy is veled van, akkor megtanulhatsz zárt területen kontrollált körülmények között fent maradni annak a lónak a hátán. De ne ijessze meg semmi és ne menj ki vele a megszokott zárt udvaron kívülre. Ez messze nem számít tudásnak, lovas gyakorlatnak főleg.

Ha rendesen akarsz tanulni, akkor menj lovardába, ahol képzett oktatók segítenek, több lovon is ülhetsz és többféle terepen tanítanak. Ezen az úton hosszú idő alatt tanulhatsz meg lovagolni. Máskülönben csak nagypapád lován lötyögsz az udvarán. Ez sem baj, mert jó eséllyel nem esik bajod, de köze sincs a lovagláshoz.

2021. jan. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Hát igen, valószínűleg a régi magyar huszárokat is képzett oktatók tanították lovagolni borsos áron...

Ja, nem. ;)

2021. jan. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
3masnak igazat adok másik meg: ha meg akarsz tanulni lovagolni, olyan ló kell, aki tud tanítani? Meg kell nézni hogy egyáltalán az a ló tapasztalt-e, be van-e tanítva stb.
2021. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok. Ja meg annyit hozzátennék:

Tisztában kell lenned vele, hogy ha egy össze-vissza oktatóval tanulsz meg otthon, esetleg videókból lovagolni, és véletlenül nem töröd össze magad és jól is érzed magad, figyeemmel kell lenned arra, ha egyszer ténylegesen lovagolni akarnál, azzal fog kezdődni a képzésed, hogy kijavítsák a berögződött üléshibáidat. Nem egy ilyet láttunk már

2021. jan. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Így jártam én is, volt ló a családban, minek költeni oktatóra... rengeteget olvastam, mit hogyan, de igazából csak egy tanyalovas stílust tudtam csak megtanulni, illetve lovon maradni. A jobbra húzom jobbra megy, ha balra akkor balra, ha belerúgok kettőt előre megy, ha meghúzom a szárat megáll.... Fuhh rémes... Nem sok fotó készült rólam, de tele voltam üléshibával, lépésben durva székülésem volt, ügetésben, vágtában előre voltam dőlve és még sorolhatnám. Egyedül terepeztem, a fennmaradással nem volt gond, de minden más, így visszatekintve katasztrófa volt. Aztán mikor elkerültem egy lovardába lovagolni, akkor döbbentett rá ott az oktató, hogy nagyon nem tudok lovagolni. A ló mindent csinált csak azt nem, amit szerettem volna. Aztán elkezdtem járni és szépen újra kellett építeni magam, ez jó 2 évembe volt. Jó rég volt ez, azóta magam is edző vagyok már és hidd el nekem a két féle lovaglásnak köze sincs egymáshoz. Persze el lehet terepen meg karámban bohóckodni, de amikor már "tudással" ültem a család lovára, sokkal jobb lett a lovaglás élménye. Mondjuk attól is függ, hogy van belovagolva az a ló, mert van amelyik épp megtűr a hátán van amelyikkel meg nem tudsz kezdeni nagyon semmit, mert több fogalma van a lovaglásról, mint neked.


Amúgy a parasztgyerekeket nem tanította senki lovagolni, felültek, oszt' mentek, de a régi katonai lovaglás azért komolyabb alapokon nyugszik. Ajánlom Győrffy-Villám András írásait, aki maga is huszár, mind lovaglásban, mind elvekben őrzi a hagyományokat.

2021. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Pápám kb 70 éve foglalkozik lóval, nem csak van az udvaron, illetve már régebben is lovagoltam rajta úgy, hogy vezették. Meg voltam régebben lovardában, de sajnos sokat nem tanultam ott.

Akkor lehet, hogy inkább hanyagolom 😕

Ment a zöld👍

2021. jan. 5. 09:21
 10/18 A kérdező kommentje:

Ja, nem szeretnék versenyezni, csak hobbiból. Legfeljebb a falunapokon meg a szüretiken felvonulni😅

Meg azért szerettem volna megtanulni rajta, mert ha papám már túl öreg lesz, akkor nem szeretném, hogy eladják, mert nagyon jó viszonyban vagyunk a lóval.🥺

2021. jan. 5. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!