Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni lovagolni...

Meg lehet tanulni lovagolni oktató nélkül?

Figyelt kérdés

Nagypapám lován, akit ugye nem vihetek el egy lovardába, hogy tanítson egy edző.

Nem egyedül lennék, de nem szakképzett oktatóval.



2021. jan. 4. 23:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A szüreti felvonuláshoz nem feltétlen elég az, amit a papád csinált vele otthon. A lovakat (a lovassal együtt) tanítani kell a tömegben való viselkedésre. Ilyen tervekkel én konkrét kéréssel mennék lovardába, akár elvinni oda a lovat, hogy együtt tanuljatok, ha van rá lehetőség.
2021. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése érdekében, rendszeresen jár forgalomban, nem csak úgy tartja a kertben, de kocsizik vele.
2021. jan. 5. 11:30
 13/18 A kérdező kommentje:
Unokatesóm lovagolt rajta régebben, de már ő nem.
2021. jan. 5. 11:31
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

A válaszaidból érződik, hogy nagyon azt szeretnéd olvasni, hogy ez milyen jó ötlet és hasznos és stb. Még az utólag kapott információk ismeretében sem jó ötlet képzetlen embertől tanulni úgy, hogy nincs aki felelősséget vállalna érte. A 70 éves nagypapa nyilván nem fog odaugrani érted, ha leesnél.

Nem írtad, ki tanítana, te hány éves vagy, a ló milyen fajta, mert ez is számít. Az unokatestvéred korábbi lovaglása a te szempontodból nem számít, az ő tudása nem száll át rád vagy a lóra, hogy attól neked könnyebb vagy biztonságosabb lenne.

Nem lebeszélni akarlak, a lovaglás csodás sport, de okosan kell csinálni. Én is lovagolok 16 éve, van lovam is. A gyerekeimet mégsem én fogom elkezdeni oktatni a lovarda udvarán szabad időmben, hanem képzett oktatóval tanulnak a saját lovammal, ha érdekli őket. Én is jártam oktatásra, mégsem érzem úgy, hogy ennyitől alkalmas lennék megalapozni a tudásukat.

Reálisan gondold át, mielőtt belelkesülsz azon, hogy adott a ló, a hely és szerinted ez pont elég.

2021. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Rosszul gondolod, hogy azt szeretném hallani, hogy milyen jó ötlet. Említettem már, hogy leteszek róla (tegnap), de, ha egyszer ez van, akkor nem írhatom, hogy még nem járt forgalomban stb.

Btw. Nem 70 a papám, de még így is odaugrana, ha kellene. Azt csak azért írtam, hogy ő lovagolt rajta régebben, hogy nem nyers a ló.

Apum és nagypapámmal tanulnék, de letettem róla.

Reálisan átgondoltam, mivel kicsi korom óta ültem rajta (direkt nem irom, hogy lovagoltam), gondoltam, megtanulnék jobban, ezért írtam ki a kérdést.

Mivel azok a válaszok jöttek, h nem jó, így akkor marad így, ahogy eddig.

2021. jan. 5. 12:18
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Esetleg ha a ló alkalmas rá,akár házhoz is hívhattok edzőt...
2021. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen mondjuk házhoz is lehet hívni edzőt alkalmanként min. 4-5 ezerért. Bár ennyiért már lovardába is lehet járni, sőt az lehet olcsóbbra jön ki.
2021. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek utánanézek, hogy kijönne-e valaki házhoz.
2021. jan. 6. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!