Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom visszafogni a lovat?

Hogy tudom visszafogni a lovat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam lovagolni és ismét az egyik legkeményebb lovat kaptam amit azért adnak a legtöbbször nekem, mert azt mondják jól tudom irányítani.

Nem szeretek ezen a lovon ülni, mert mindig akar előzni, gyorsan üget és ha utoléri az előtte lévőt akkor lelassít lépésbe. Ha túl közel megyek az előttem lévőhöz akkor szól az edző, hogy ne engedjem közel a másikhoz meg, hogy tartsam azt a lovat. Én szívesen tartanám, de ha nem mondják el hogy kell akkor nem tudom visszafogni.

Szóval ez lenne a kérdésem, hogy hogy tartsam vissza a lovat, hogy ne menjen közel az előtte lévőhöz?


2021. jan. 5. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik lovardát.

Ha nem még ezt sem magyarázza el az edző, akkor nagyon nem jó helyen vagy. Ez az ő feladata lenne, ennyiből senki nem fog tudni jó tanácsot adni, ha nem látunk lovagolni.

2021. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Az edzőnek el kell ezt magyaráznia.
2021. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Probléma ott kezdődik, hogy ez az egy lovarda van a közelben és a többi azért elég messze van.
2021. jan. 5. 10:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik helyet. Itt az életben nem fogsz megtanulni lovagolni. Nem az a dolgod hogy izmozz egy lóval, hanem hogy megtanulj közösen időt eltölteni
2021. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen mennél messzebbi lovardába, de ha akkora baleseted lesz ezen a helyen (mert ilyen felelőtlen oktatóval előbb-utóbb az lesz a vége), hogy lenyomorodsz, nem fogsz sehova se menni.
2021. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az edződnek szólj, hogy nem érted hogyan kell visszafogni a lovat, biztos elmagyarázza, mit csinálj.
2021. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk lovagolj be az edződhöz középre és kérd meg, hogy magyarázza el. Amúgy ha valakit elengedek futószárról ez az első amit elmondok, hogy hogy kell a lovat megállítani vagy lassítani.

Amúgy félfelvételekkel, de ez most így neked nem nagyon mondhat semmit.

2021. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Múltkor én is egy elég vehemens csődörre ültem, és azt vettem észre, hogy ha húzom, akkor annál inkább gyorsít. Viszont ha két aprót húzok, akkor megáll, lassít.

Én hangjelzéssel is szoktam jelezni a ló felé, hogy mit szeretnék, eddig mindegyik értette kivétel nélkül.

A könnyű ügetést pedig úgy tudod kicsit lassítani, kontrollálni még, ha lassabban emelkedsz fel és le a nyeregbe, a ló a te tempódhoz fog igazodni.

Valószínű nem igazán figyel rád ez a ló, a félfelvétellel vagy hajlításokkal ezt el tudod nála érni, hogy rád összpontosítson.

2021. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
A lovardaváltás nem olyan egyszerű azért! Én azt szoktam csinálni, hogy lassabban emelkedem és a szárral "játszom". Egyszer az egyik, egyszer a másik kezeddel húzod kicsit a száját, ezzel le tudod kötni. Egyáltalán ne húzd a szárat, mert attól csak bepörög. Ha nagyon közel megy a másik lóhoz és van helyed és ezt az edző is megengedi akkor csinálhatsz egy kis kört is. Ha tempósabban megy, csitítgathatod . Ha nem sikerül semmi akkor szerintem kérdezd meg az edződet! Azért nem olyan alap hogy minden mozdulatra figyeljen végig mindenkinél....
2021. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem egyszerű. Kinézel egy lovardát, felhívod őket, elmész egyszer lovagolni, ha jobb, mint a másik, átmész oda. Ennyire egyszerű.
2021. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!