Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit ajánlotok inkább lovak...

Mit ajánlotok inkább lovak alá alomnak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Estrich betont
2021. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ min áll. Mondjuk betonra jó vastag szalma. De ha bezabál és kólikázik tőle akkor faforgács is jó,de szintén vastagon. Fűrészpor annyira nem ok, igaz jól szívja a nedvesség, de rátapad a szénára és megeheti a ló.
2021. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Equi flex gumipadló. A szalmát folyton kieszik maguk alól.
2021. jan. 7. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy darált szalma, vagy forgács. Ez a kettő a legkönnyebben kezelhető és a szalma darálva sokkal jobban szívja a nedvességet, főleg a pisisebb lovaknak jó.
2021. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a több széna megoldotta a felzabált szalma kérdését. Igaz a zabszalmára utána is ugrottak.
2021. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon sok szalmát eszik, akkor kevés a széna (beltartalmi értéke megfelelő? Egyéb takarmánnyal ki kell egészíteni ha szükséges).

Az én lovam, ha épp kalászos búzaszalmát tesznek alájuk, akkor pl. arra veti rá magát először, de amúgy nem mindig, és nem ész nélkül zabálja fel maga alól a szalmát.


Gumipadlóra jó a szalma is, meg a forgács is, de én inkább a megfelelő takarmányozás híve vagyok, ami mellé szalma almot adnék, hogyha netalántán unatkozna a boxban a ló, akkor inkább a szalmát csipegesse, mint a boxot rágja, vagy szitáljon.

2021. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!