Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első ló vételnél a gazda...

Első ló vételnél a gazda odaadja annak a lónak a dolgait vagy nem? (Nyereg,kantárra gondolok)

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet vele egyezni, lehet benne van alapból az árban, de ha jobb minőségű/drágább akkor kérhet érte plussz pénzt, illetve lehet, hogy több lova is van és azokra is jó a felszerelés, ezért nem szeretné eladni.
2021. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2021. jan. 9. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez rajta múlik, általában odaadják. Ha jó fej, jár a szerelés is a paripához ((:
2021. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hobbi lovaknál így működik, de versenyzésre alkalmas lóval én még nem láttam soha hogy adtak volna felszerelést vásárláskor.
2021. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hobbi lónál sem hallottam még ilyenről
2021. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose adták, nagyon max a kötőféket. Ha mondjuk valaki felszereléssel hirdeti a lovát, akkor annyival hosszabb az ára. Egy 200 ezres nyerget senki se fog ajándékba adni, de még egy 10ezres kantár se.
2021. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szokták például ha aki eladja éppen végleg be akarja fejezni a lovaglást, de akkor sem ingyen, hanem pl. kicsit olcsóbban adja. Más esetekben ritka, maximum rosszabb minőségű felszereléseket adnak így oda.
2021. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton nem nagyon, max a kötőféket, amivel jön (de volt eset, hogy leszedte a tulaj..), drágább lónál kamásli, istállófásli, amiben utazott. Esetleg, ha jó fejek, a ló személyes holmija, pl hímzett polártakaró, ilyesmi (inkább drágább lovaknál).

Egyébként, meg ahogy írták, olyan a hirdetés, hogy cucc nélkül x, cuccal x+y..

2021. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

(Hobbi lovakról van csak tapasztalatom.)

A kupeclovakat egy kötőfékkel adják és kész. Max. ha van vmi szedett-vedett felszerelésük akkor plussz pénzért azt is rád sózzák.


Hobbilovak igényesebb helyről: Kötőfék alap. A felszerelései közül a legtöbben nem adnak semmit a lóval, pláne nem ingyen, de azért van ellenpélda is.

Van, aki a nyerget/kantárt odaadja szívesen +pénzért, mivel azok passzolnak a lóra/a sajátjai vagy éppen befejezi a lovaglást ezután. És van, aki nem adja el egyáltalán a lóval, mert szüksége van még rá.

2021. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!