Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy önzőség tőlem, ha a...

Nagy önzőség tőlem, ha a lovam előző gazdájával minden kapcsolatot meg akarok szakítani?

Figyelt kérdés

Fényképküldés még talán belefér, de a ló körül nem szeretném meglátni. Lehet, hogy önzőnek hangzik, de borsózik ettől a hátam, hogy valaki a ló miatt még a nyakamra is járjon. Csak azért, mert most vettem egy lovat, közöltem a gazdájával az álláspontomat, most meg megy a szájtátogatás, vita meg miegymás, mert hogy ő nem így gondoltam, hogy egy ekkora "parasztnak" adja el. Már mindenhonnét letiltottam, mégis megtalált, már nagyon elegem van.


Mit csináljak? Rendszeresen látogatni akarná a lovat.



2017. szept. 26. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Miért adta el a lovat?
2017. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem engeded be. A saját portád. Ha kavar feljelented zaklatásért. Ha engedély nélkül bemegy levered!
2017. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Első, nem tudom, miért adta el a lovat.
2017. szept. 26. 15:44
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, de hány évesek vagytok??? Ha a lova a szívéhez nőtt és muszáj volt eladni, bármilyen okból én biztosan nem tiltanám meg neki, hogy 1x2 alkalommal ha nekem is jó az időpont eljöjjön és megnézze a lovat, csak hogy biztosan tudja, hogy jó helyen van.
2017. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én idén leszek 30, de miért számít ez basszus? :D Hát én nagyon nem szeretem, ha az állataimat idegenek szórakoztatják (a macskámat se). Persze a hozzám érkezett vendég megnézheti, ha annyira érdekli, de nálam ezek a szabályok ez van. Soha nem volt erről szó előtte sem, pedig jobb lett volna ha ezzel kezdi, mert akkor mástól veszek lovat. Most meg én szívok...Ja és nem azért van, mert a felének a felét lealkudtam, nem volt olcsó paci.
2017. szept. 26. 16:32
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem próbáld kicsit megérteni, valószínű évekig társa volt a ló, nem idegen. Biztos nagyon sokáig szerette és nem tenne kárt a lóban. Gondolj rá, mint jó cselekedetre az életedben, nem hiszem, hogy mindennap a nyakadra akarna járni. Nem zavarna sok vizet szerintem. Ha mégis akkor később is tudod neki mondani, hogy ne menjen.
2017. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is sok lenne ha ilyen erőszakosan mindenhol megkeresne és rám akarná erőszakolni magát. Szigorúan véve a ló vagyon tárgyát képzi, az előző tulaj se jár a nyakamra csak mert övé volt az ékszer ami most a nyakamban lóg, de bezzeg akkor nem pártolnátok ennyire azt az embert.


Igen is nem akarnám hogy más piszkálja a lovat, se előző tulaj, se senki, elhiszem hogy szerette és esetleg anyagi megszorultság miatt kellett megválnia tőle, de azért nem úgy van hogy eladom de azért jogom van havonta látni, hát álljon már meg a menet. Mond meg neki szépen nyugodtan ha megtalál legközelebb valahol hogy ha nem fejezi be feljelentést teszel zaklatásért a rendőrségen, szerintem egyből befejezi.

2017. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Én sem engedtem soha a macskám és kutyám előző gazdáinak h eljöjjenek hozzájuk. Tudod mikor...


Megértelek. Nehogy már te kerülgessél számodra vadidegeneket a saját portádon azért mert a ló egyszer az övék volt.


Én se tűrném.

2017. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Tök mindegy, hogy miért adta el a lovat. Szegényt sajnálom, tudni szeretné, hogy jó helyen lesz-e, szeretve lesz-e. Ugyanakkor buta is volt, mert nagyon hamar eladta a lovat egy idegennek, mielőtt elment volna hozzád körülnézni, hogy lássa a körülményeket, ami a reakciódból ítélve biztosan nem a legmegfelelőbb! Ha neked a ló, csak vagyontárgy, akkor nagy baj van veled!
2017. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Ki mondta hogy a kérdezőnél nem megfelelőek a körülmények? Kiemelte hogy nem aprópénzért vette a lovat, aki pedig fektet a ló árába biztos nem a putriba rakja be a szögesdrót kerítés mögé. Én (de javítsatok ki ha tévedek) azt szűröm le, hogy a tulaj úgy gondolta, eladja a lovat, költsön rá és tartsa más, de ő attól még az igényt tartja rá hogy járjon hozzá és szeretgesse, netán lovagolhasson vele. Hát bocs, de ez szerintem nem fér bele. A vagyontárgy dolgot pedig szemléltetésként említettem. De utolsó ha neked olyan mindegy milyen vadidegenek járnak be hozzád és csinálnak a lovaddal azt amit csak akarnak akkor engedj be akárkit az otthonodba, de ezt nem lehet elvárni senkitől.
2017. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!