Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarország van "lófarm"?

Magyarország van "lófarm"?

Figyelt kérdés

Magyarországon is lehet kapni lóhúst, de csak külön helyekről berendelve. Van Magyarországon olyan tanya, farm, stb, ahol hús célból termesztenek lovat?

Vagy hozzánk külföldről érkezik?


2021. jan. 14. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
𝕡𝕖𝕣𝕤𝕫𝕖 𝕙𝕠𝕘𝕪 𝕧𝕒𝕟 :)
2021. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Tudtommal nincsen hivatalos húsló farm. Vannak vágóhidak, amik lovakat is vágnak, ők általában magánemberektől szerzik be az állatot.

Személy szerint több háznál vágott lószalámit láttam már, mint boltit, illetve mindig keverve volt valamivel, általában sertéssel szokták, mert nem annyira elterjedt a lóhús hazánkban.

Magával a lónak a húsával még nem találkoztam itthon, de még csak nem is hallottam róla, hogy lehet kapni valahol.

Mivel nem túl elterjedt a ló fogyasztása nálunk, ezért a húsló farmok se - azok a lovak, akik mégis szalámiba végzik, általában öregek, vagy kezelhetetlenek voltak, esetleg gyógyíthatatlan sánták. Tudtommal vágóhíd nem vesz beteg állatot. Ha esetleg vágó elől szeretnél menteni lovat, nem ajánlom, mert a legtöbb"okkal" kerül oda. Én ugyan sosem küldenék lovat a vágóra, de nem is hoznék el onnan. Ha menteni szeretnél, akkor inkább a hivatalos lómenhelyeket támogasd.

2021. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Imádom, hogy az ilyen kérdések megjelennek a mi azaz a lovasok kategóriájában és személy szerint nekem a gyomrom felfordul tőle. Remélem nem csak veszekedést akarsz generálni ezzel a kérdéssel, mert az ilyen típusú kérdéseknek ebben a kategóriában mindig ez lesz a vége.
2021. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
A lovakat nem termesztik hanem tenyésztik. Vannak akik otthon csinálnak ilyesmit, boltban nem igazán láttam. Én nem enném meg az is biztos.
2021. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Itthon max lókolbásszal vagy virslivel találkozhatsz, de így hogy lóhús, nem igazán árulnak, esetleg ha valami nagyon gourmet vagy speciális helyen csak be lehet szerezni.

Amúgy hús lótenyésztés nincs nálunk. A sok vágó ló egy része állati takarmány lesz, emberi fogyasztásra kis része kerül. Illetve elég nagy az export Olaszországba, ott talán a húspultban is árulják.

pl itt van ez a termék [link] ha annyira kíváncsi vagy keresd meg a gyártót, hogy honnan szerzi a lóhúst

2021. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem tudom, hogy itthon mi a helyzet, de Ausztriában (különösen Bécsben) teljesen elterjedt pl. a lóból készült Leberkäse. A jobb büfékben mind-mind lehet választani ilyet a szendvicsbe.


[link]

2021. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Itt szoktam enni, az Operánál van egy jó kis büféjük:


[link]

2021. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!