Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lakott területen belüli lótartás?

Lakott területen belüli lótartás?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán belül szeretnék lovat tartani, pontosabban egy 80cm-es kis pónit. Már utánaolvasgattam, viszont csak nagyon régi információkat találtam, amik már lehet nem állják meg a helyüket. Van arra lehetőségem, hogy a kertben tarthassam a pónit, anélkül, hogy ezzel szabályt sértenék, vagy feljelentsenek miatta?

2021. jan. 16. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem lehetetlen, rengeteg ló lakik egy család udvarában.


Kell kijelölt trágyagyűjtőhely, ez az amiről tudok, de kérdezz utána a helyi jegyzőnél, önkormányzatnál.

2021. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%
Így van, erre az önkormányzatnak hiteles választ kell adnia.
2021. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Önkormányzat selyi rendeletét kell megnézni. Fenn van a weboldalukon
2021. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Oroson lehet, de Borbányán is tudok olyat aki lovat tart, esetleg Nyírszőlős, Pazony, bokor tanyák, esetleg Kertváros szélén. Amúgy melyik részen laksz?

Azt is át kell gondolni mekkora helyed lenne neki, istállónak, legelőn ék, hol tartod a takarmányt, de legfőképp a trágyát. Milyen a viszonyod a szomszédokkal, mert az is okozhat gondot. Jah és jó lenne mellé egy pár. A Guidoban van eladó 2 kis foltos póni párban. 😁

2021. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oros, pazony, kabalas, tura, ilyen helyeken nekem is vannak ismerősök/barátok akik lovat tartanak, de kifejezetten a városban való lótartásra voltam kíváncsi. Köszönöm a válaszokat, utánanézek az önkormányzatnál🥰
2021. jan. 22. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!