Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne időm lovat tartani...

Lenne időm lovat tartani egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre agrármérnöknek és az lenne a kérdésem, hogy lenne idom foglalkozni egy lóval tanulás mellett? Már kb. nyolc éve lovagolok és régóta tervezem azt hogy legyen lovam. Nem jártam versenyezni, de verseny szintű felkészítést kaptam díjlovaglásban. Bértartásban lenne egy lovardában, a kollégiumtol nem messze. Én elég sokat tanulok, edzek stb. nem tudom hogy ha lenne egy lovam ezekre kb. Mennyi idom jutna. Van esetleg itt olyan egyetemista aki tart lovat egyetem mellett? Személyesen sajnos nem ismerek ilyet, ezért kérdezem itt. Nagyon megköszönném a válaszokat!

18/L



2021. jan. 13. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hogy ezt megtapasztald, szerintem keress egy olyan helyet ahol lehet lovat bérelni, és akkor meglátod 1-2 hónap után hogy mennyi időd lesz egy saját lóra.
2021. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Elobb menj el egyetemre, teljen le minimum az elso felev, bar en inkabb azt mondanam, hogy a masodik is, es akkor meglatod, hogy mennyire lesz idod.

Nekem peldaul meg egy horcsogre se lenne idom egyetem mellett, nagyon hulye orarendem van allandoan, iszonyu rendszertelen az eletem. Plusz nalunk a szorgalmi idoszak is nagyon tanulos, nem csak a vizsgaidoszak, igy sajnos meg pihenni is keveset tudok.

2021. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
HA már most annyit jársz ki, mintha lovad lenne, várj kicsit az egyetem mellett ugyanígy, hogy vizsgaidőszakokban is megy-e. Ha igen, akkor hajrá.
2021. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Emberfüggő. Van, akinek orvosi/jog mellett lova van és versenyzik, valaki meg egy gyengébb szak mellett sem tudott időt szakítani rá.

Jó tanácsokat kaptál eddig. Várj legalább egy évet, hogy lásd mennyi időd lesz vagy bérelj(/felestartás) előbb lovat egy kicsit, hogy kitapasztald.

Nem lehetetlen, de nem is egyszerű.

2021. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Legalább 1-2 évet várj, de a legjobb a suli végéig. Nem tudom milyen messze laksz a sulitól, de ha koleszos leszel, akkor még nehezebb összeegyeztetni. Szünetekben, vizsgaidőszakban mit csinálsz a lóval? Utaztatod? Otthon hol tartanád? Mert a lovardák is hosszabb távra szeretik kiadni a boxokat, főleg a jobb helyeken, ahol várólista is lehet. Szóval ott pl nyáron mit csinálsz 3 hónapra fizeted ott is a díjat, meg otthon is?

Illetve mi lenne a hétvégékkel, milyen gyakran járnál haza? Mert ha a suli mellett van a ló, akkor hétvégén jut rá jobban idő, viszont egy idő után a család fogja sérelmezni, hogy már megint a vele vagy.

Szóval ezeket is át kell gondolni.

Inkább jobb ötlet az, ha valaki mellé beszállsz felestartásba, vagy ha lehet bérelsz egy lovat hosszabb távra. Másrészt nem szeretnék a pénztárcádban turkálni, de ezek mind havi 100 ezres tételek is lehetnek, főleg ha edzővel lovagolsz, szóval a bértartási/felestartási díjon felül az edző díjával is számolni kell. Ha pedig utaztatod a lovat és nincs lószállítód, meg ami elhúzza, akkor az se 2 Ft.

2021. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Én elsős vagyok pszichológia szakon Pesten és a lovamat egy 2 órányi vonatútra lévő lovardában tartom(abban a városban ahol lakom). Én eddig teljes mértékben meg tudtam oldani, össze tudtam egyeztetni a dolgaimat. Hozzá kell tenni hogy can segítségem mert ha nem érek rá egy barátnőm lelovagolja, ráadásul szinte egész nap a legelőn/karámban van.
2021. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy volt lovam egyetem alatt, hogy kerestem hozzá felestartót. Így ha nem volt időm tudtam, hogy van valaki, aki kimegy helyettem, plusz a költségeknek is a felét kellett kifizetnem. És az elején úgy egyeztünk meg, hogy legkorábban az egyetem végén visszavásárolhatom a lovam "másik felét" is :)
2021. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!