Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell erősebb csizmasegí...

Hogyan kell erősebb csizmasegítséget adni?

Figyelt kérdés
Van egy ló amin elég gyakran ülök és mindig mondja az oktató, hogy csizma csizma, de sose sikerül rendes tempóban ügetnem vele, mindig csak pálcára indul meg rendesen, de a pálcát sose tudom hogy tartsam és nem mindig ér a lóhoz, és nem is szeretném csak pálcázni, mert meg kell tanulnom a csizmahasználatot is. Van esetleg valami technika, vagy gyakorlat amivel ezt tudnám gyakorolni, vagy egy idő után ráfogok érezni? (mostanában lenne aktuális a vágtázás, de azu idő miatt még nem vágtáztam)

2021. jan. 24. 13:21
1 2
 11/15 Sssaszem ***** válasza:
Kedves 8-as teljesen igazad van. Ment a zöld kezecske.
2021. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es a lusta lovat úgy értem, hogy tipikus iskola ló aki nagyon nehezen reagál a csizmasegítségre, tud menni rendesen, de ahhoz noszogatni kell, egyébként nagyon jó az oktató, a lovak se mennek sokat max 3x egy nap, azért tettem fel ezt a kérdést, hogy hátha van valakinek tippje, tanácsa, hogy hogyan tudnám tökéletesíteni a technikát. Vagy az ilyen lovaknál csak a pálca használ?
2021. jan. 25. 14:42
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ… Mondjuk ha nagyon lusta, akkor egyszer csípek jobban oda és akkor működik csizmára is. Meg hiába ülök fel a gyerek után rendbe rakni a lovat, annyira tudja ki van a hátán, mert egyből csinál mindent, gondolatra indul, nem szakad le a lábam és szépen össze is lehet lovagolni.

De inkább legyen egy iskola ló türelmes és tötyi-mötyi, mint rakéta, mert akkor meg az lenne a baj, hogy állandóan rohan. Van menősebb iskolalovunk is, de azt vettem észre, hogy pár alkalom után elkezdnek tőle tartani. Persze meg kell szokni, hogy nem kell állandóan csizmázni, meg ő a szárkezelésre is érzékenyebb, ha nem figyelnek a szármértékre, akkor ő bizony megy. Pedig abszolút jól lovagolható ló, csak azt kell tenni amit az edző mond és nincs vele gond. A lustább lovakat is fel lehet piszkálni, csak érdekes gyakorlatokat kell nekik adni.

2021. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ahogy már javasolták, próbálj meg erősíteni. De az is lehet, hogy csak időre, és gyakorlásra van szükséged ahhoz, hogy berögzüljenek a helyes mozdulatok (nekem pl személy szerint csak ennyi kellett, pedig először én is szenvedtem a csizmázással).

Estleg ha csizmázásra nagyon nem reagál a ló (azért ez iskolalovak között viszonylag gyakori), próbálj meg több deréksegítséget adni, vagy jármód- és iramváltáskor egy picit emeld meg a szárat egy pillanat erejéig, így talán a ló jobban figyel rád, és komolyabban veszi a segítségeidet.

2021. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 29. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!