Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Oldalra htó csizmasegítség...

Oldalra htó csizmasegítség megtanítása - de hogyan?

Figyelt kérdés

A lovam nem érti a csizmasegítségeket. Az előrehajtót igen, de az előre-oldalra hatót nem. Elkezdtem vele állásból azt kérni, hogy jobbra balra nézzen, ezt a szárral kérem. Ehhez raktam hozzá a csizmát meg a testsúlyt, semmit nem csinált. Azt akartam, hogy csináljon egy eleje körüli fordulatot. Sosem csináltuk még, de nem is értette. Körön, meg a sarkokban vettem észre, hogy hiába rakom oda a csizmát, nem ér semmit, mert nem érti mit kell arra csinálni, csak belerohan a kanyarba.


Ti hogyan értetnétek meg ezt a lovatokkal?



2015. febr. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan kéne értse ha nem tanítottad neki :D te sem úgy születtél hogy tudtál olvasni :D pl tanítsd meg neki az oldaljárást szembe állítod a kerítéssel veszel egy idomító pálcát mondjuk bal kézbe, a lovat balra állítod bal csizmával elkezded jobbra tolni és picit megpiszkálod a pálcával ha ellép megdicséred és így tovább míg meg nem érti mit kérsz tőle.
2015. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Nem fog a lovad eleje körüli fordulatot végezni, ha még nem érti a csizmasegítségeket! Meg kell értetned vele, hogy az egyoldali csizmasegítség azt jelenti, hogy a nyomástól lépjen el. Ehhez használhatsz segítségként hosszú pálcát is, amelyet a szorosan a csizma mögé érintve nyomatékosíthatod a segítséget. Abban a pillanatban, hogy a ló elmozdul, a nyomást meg kell szüntetni és a lovat megdicsérni. Így fogod rávezetni arra, amit vársz tőle.

Ha combra már szépen enged, elkezdhetitek az eleje körüli fordulatot is, de én a helyedben ezt semmiképp nem csinálnám egyedül. Edzői segítség nélkülözhetetlen, mert te magad nem mindig fogod ugyanazt érezni föntről, mint amit az edző látna a földről.

2015. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért egy eleje körüli fordulat nem agysebészet, hogy edző kelljen hozzá...

Mindkettőtök dolgát megkönnyíted, ha kézen tanítod. El fog tartani kb. egy percig, mire a ló megérti, hogy a pálcától oldalra ellépjen (hiszen a segítséget ismeri, gondolom a boxban is ellép, ha kéred). Kicsit gyakoroljátok, aztán nyeregből ugyan úgy, csizmával együtt lehet kérni. A lényeg, hogy jó időben engedj és dicsérj, a legkisebb próbálkozást is jutalmazd.

Később ebből lehet kérni a kör nagyobbítását és a combra engedést, majd vállat be, később farat be.

2015. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem egy agysebészet, kivéve, ha valaki olyan szinten lovagol, hogy nincs tisztában vele, hogyan is kellene tanítani. Ez esetben bizony sokkal inkább edzővel tanulja, mintsem elrontsa. Szerintem.
2015. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 8 éve van meg a lovam, de csak 2 éve szembesültem azzal, hogy eddig csak utaztam a hátán, és elkezdtem érdeklődni az idomítás után, edzőhöz jártam, stb. Az érzés megvan bennem mit kellene éreznem, csak nem tudtam hogy kezdjem el, de mindenképpen fogok segítséget kérni!
2015. febr. 11. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!