Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol találhatok jó lovakat?

Hol találhatok jó lovakat?

Figyelt kérdés

Eladó lovakat keresek, még nem most tervezek venni, csak nézelődők.

Max 1 millióig gondoltam.

Lovasok.hu- n ilyen árkategóriában vagy túl idős lovak vagy csikók vannak. Persze van olyan, amit akár érdemes lenne megpróbálni ha tényleg most vásárolnék lovat.

Lovas csoportokban Facebookon minden második lovat kupecek hirdetik. De talán ott már sokkal több szimpatikus lóval találkoztam mint lovasok.hu- n. Riderline- on sincs ilyen árkategóriában ló jelenleg.

Pedig szerintem azért egy millióért már bőven kéne lenni lovaknak.

Majd edző által is szeretnék próbálkozni hátha van ismerettsége, de egyenlőre nem szeretném ezt a témát ilyen téren felhozni neki, hiszen odébb van még a tényleges vásárlás. Tudtok esetleg még oldalakat, helyeket, akàr méneseket ahol kb 1 millió forintig lehet találni olyan lovat aki alap szinten jártas díjugratásban akár díjlovaglásban?!



2021. jan. 28. 17:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1 millióért (pont annyiért, nem kevesebbért) én többször is találkoztam olyan eladó lovakkal, akik 1 méterig ugrottak, díjlovaglás pedig nagyjából csak nagyon alapszintű idomító feladatokban kimerült pl. combra való engedés.

Inkább szerintem az a kérdés számodra, hogy tényleg akarsz-e igazán, nagyon komolyan ezzel foglalkozni, vagy csak szabadidő eltöltésére szolgál ez az egész. Ha az utóbbi, akkor amint mondtam lehet ennyiért egészséges, közepesen képzett, 15-18 éves lovakat venni (ezek hidd el nem számítanak öregnek és sok örömet tudnak neked okozni, 1 méter alatt ha nem nagyon rosszak a körülmények és szerencsésen kapod a lovat baja sem lesz egy jó darabig) az edződ kapcsolatainak segítségével. Ha igazán komolyan akarod űzni a sportot, de nem megélhetési szinten, akkor vársz ameddig pénzed nem lesz egy komolyabb, és komolyabb tapasztalattal rendelkező lóra, amivel fejlődni tudsz és el is bírsz vele.

2021. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Nem lehetett nyilvánvaló amit mondani akartam, nem hangsúlyoztam ki:

Tényleg az edző kapcsolatain keresztül működik ez az esetek 90%ban. Egyszóval más oldalról én nem tudok, csak külföldieket, de ott sem olcsóbbak a lovak.

2021. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Később majd szeretnék ezzel akár komolyabban is foglalkozni, viszont jelenleg nem szeretnék versenyezni a lóval. Ebből kifolyólag nem nagyon szeretnék több milliós lovat venni. Viszont az azért fontos lenne, hogy fiatal legyen a ló. Nem azt mondom, hogy a 15-18 éves ló öreg, de inkább fiatalabbat, 10 év alatt vennék lovat.
2021. jan. 28. 17:20
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem akarsz versenyezni, sokkal jobban jársz ló nélkül. Hidd el, anyagilag is, és kevesebb rajtad a felelősség, plusz mindenféle lovon ülhetsz.

Annyira jellemző ez a mentalitás, hogy fiatal ló kell, nagyon hamis a kép amit közvetítenek feléd. Olyan lovat, amit tapasztalt, és a szintednek és elvárásaidnak megfelelő, nem fogsz ennyiért találni úgy, hogy 8-15 év között legyen. Mert ha már veszel ennyiért olyan lovat, amiről azt hiszed megéri, utólag tudni fogod, hogy ez teljesen felesleges pénzkiadás volt. Olyan ló, ami tényleg megérné neked ha van ott jó hobbyló, az tökéletesen megfelelne a számodra. Ezért neked nem kell most ló. Akkor vegyél lovat, ha versenyezni akarsz, és mindenképpen olyat, amit tapasztalt. 8-15 éves lovat, ami rendesen be van lovagolva, és tanít is téged, nem fogsz találni 1 milka alatt. 15-20 év közöttit szerencsével találhatsz, és hidd el az ilyen tanító lovak rengeteget tudnak segíteni. 20 éves koráig, ha egészséges stb. nem öreg egy ló. Ugyanúgy dolgozik, mint egy 13 éves. Ismerek olyan 17 éves lovat, aki sok 8 évest lekörözne temperamentumban, egészséges, stb. Mondjuk ő 150en versenyzett, semmi baja nincsen, tehát nem 1 milka lenne az ára, hanem több, szerintem az a ló 17 évesen is megérne 2-3 milliót, 110en - 120on gond nélkül elvinne szinte bárkit.

2021. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
4es vagyok ismét. Hozzátenném: 8 év alatt meg végképp ne vegyél lovat.
2021. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Már nem azért, de hobbilovagolgatni minek kell fiatal ló? Mit tud, amit egy “öreg” (vagyis gyakran tapasztaltabb) nem?

Ha elkezdesz komolyan versenyezni, úgyis kelleni fog egy (több milliós) kiképzett sportló, lehetőleg közülük is tapasztaltabb, mert a versenyzés sem úgy indul, hogy a kezdők is már Kincsemen lovagolnak. Szóval ha most veszel egy 6 éves, nem hobbilovat, ő ugyanúgy nem lesz alkalmas komoly versenyekre, mint egy 16 éves.

Amúgy meg mennyire tudsz lovagolni? Az sem mindegy, kezdő, alaptudású lovas alá nem fiatal, tapasztalatlan ló való,

2021. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Már van lovam! Szeretnék majd másikat, de nem helyette. Ezt a mellék szálat nem gondoltam fontosnak beleírni, de mivel rögtön azt gondoljátok, hogy teljesen kezdő vagyok így nem. Lábprobléma miatt nem tudok lovagolni sajnos a jelenlegi lovamon. Az iskola lovak pedig egy bizonyos szintnél tovább nem fognak engem eljuttatni. A lovaglásban nem vagyok kezdő, de a díjugratásban még annak számítok. Edzőm is mondta, hogy az iskolalovakon nem fogok tudni tovább fejlődni. De nem akarja rámerőltetni sem a második lovat. Szeretnék jó lovas lenni, fejlődni. Egyenlőre versenyezni nem, szóval akkor igen csak egyszerű hobbi lovas lehetek egyesek szerint... aki csak hobbi “lovagolgat”... Őszintén én ezt a hozzáállást nem bírom, mert attól, hogy valaki nem teheti meg, nem akar vagy bármi más ok miatt nem versenyez még lehet jó lovas. Lovagolhat igényesen és neki is kellhet egy képzett ló.

Illetve azért szeretnék fiatal lovat, (aki nem csikó), de szeretném ha sokáig a társam lenne még. Szerintem 8-9 éves ló is tud engem tanítani illetve együtt tudunk majd fejlődni még edző segítségével.

Illetve versenyezni nem szeretnék se ma, se holnap és egyenlőre a későbbiekben sem. Komolyabban szeretnek majd a lovaglassal foglalkozni ahogyan írtam is, de nem versenyző szinten.

2021. jan. 28. 18:42
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

4es vagyok. Épp ezért írtam drága. 15-18 éves lóval el tudsz versenyezni 4-5 évig még 100 centin. Aztán tovább akarsz ismét lépni, el kell majd adnod, akkor már találhatsz kicsit tapasztalatlanabb lovat is.

Azért nem gondolom olyan mellékesnek azt, hogy van saját lovad.

2021. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam le, hogy nem szeretnék versenyezni🤷🏼‍♀️De akkor itt van mégegyszer. Igazából nem teljesen értem, hogy min csúszott el közöttünk a kommunikáció, illetve nem is értem telejsen amit írsz. + szerintem rendesen feltettem egy kérdést, rendesen válaszoltam örülnék ha en is megkapnám a tiszteletet tőled, mert részedről egyáltalán nem érzem.
2021. jan. 28. 21:16
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Te már megint a lómániás kislány vagy. Ordít a szövegedből, hogy neked áll még feljebb, ha valaki kritizálni merészeli a “remek” terveidet és mellékesen “van” egy lovad már.
2021. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!