Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol találhatok jó lovakat?

Hol találhatok jó lovakat?

Figyelt kérdés

Eladó lovakat keresek, még nem most tervezek venni, csak nézelődők.

Max 1 millióig gondoltam.

Lovasok.hu- n ilyen árkategóriában vagy túl idős lovak vagy csikók vannak. Persze van olyan, amit akár érdemes lenne megpróbálni ha tényleg most vásárolnék lovat.

Lovas csoportokban Facebookon minden második lovat kupecek hirdetik. De talán ott már sokkal több szimpatikus lóval találkoztam mint lovasok.hu- n. Riderline- on sincs ilyen árkategóriában ló jelenleg.

Pedig szerintem azért egy millióért már bőven kéne lenni lovaknak.

Majd edző által is szeretnék próbálkozni hátha van ismerettsége, de egyenlőre nem szeretném ezt a témát ilyen téren felhozni neki, hiszen odébb van még a tényleges vásárlás. Tudtok esetleg még oldalakat, helyeket, akàr méneseket ahol kb 1 millió forintig lehet találni olyan lovat aki alap szinten jártas díjugratásban akár díjlovaglásban?!



2021. jan. 28. 17:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

10.nem mindenn lovas kérdés már az övééé

lehet másé is nem feltétlen a lovas kislányé.

már lejárt lemez és te ezen feszülsz még mindig...engedd el!

mostmár anélkül kérdést se lehet kitenni hogy megvádolják minden lovas kérdezőt hogy ő a 10 éves kislány?? látszik unatkozol

2021. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismét négyes vagyok, ne haragudj, hulla fáradt voltam tegnap és azt sem tudtam szerintem mit olvasok..

Kifejtenéd kérlek, hogy mit jelent az hogy komolyabban szeretnél ezzel foglalkozni, de nem versenyeznél?

2021. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan millió körül lehet kapni igényes hobbilovat, de ha van egy jó edződ, akkor olcsóbban is kifoghatsz és magad hozhatod a kívánt szintre, csak bele kell tenni a plusz munkát, meg az edzésekbe a pénzt. Na meg persze ne számítson a származás. Fajta lovakat nagyon drágán adják, még egy nyers csikó is 700 tól indul.
2021. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves 13- as! Húzz már el innen! Senki nem kiváncsi rád. Én azért nem írtam bele milyen szinten tartok és hogy már van lovam, mert nem tanácsot kertem, hogy milyen lovat vegyek, vagy hogy vegyek e egyáltalán lovat, hanem csak ötleteket hogy hol lehet esetleg még nézelődni. Nem egy idióta gyökér vagyok és el tudom dönteni én is és az edzőm is nekem mi a jó és hogy kell e az a ló vagy nem. Mint írtam láb problémás a jelenlegi lovam emiatt fizetek, hogy tudjak lovagolni olyan lovakon akik már nem az én szintem. Emiatt is meg alapból is szerintem ez logikus. Nem a te pénzed, dolgod, hogy én veszek e lovat vagy nem. Őszintén... gyerekes és rohadt unalmas már ez a 10 éves kislányos duma.

Ahhoz, hogy ajánlanak az emberek nekem oldalakat, méneseket ahol esetleg ki lehet fogni jó lovakat szerintem nem kell kifejtenem azt, hogy hogyan lovagolok 😂Nyilván mindenki magához mérten vesz lovat. Sajnálom, hogy ennyire félreértelmezted a kérdést 😂

2021. jan. 29. 10:19
 15/20 A kérdező kommentje:
#4- es, semmi baj! Éppen azért írtam, hogy valami elcsúszhatott kettőnk között. Úgy értettem, hogy szeretnék majd egy lovakkal kapcsolatos képzést elvégezni. Nem feltétlenül főàllásban, de szeretnék a lovakkal, lovak körül is dolgozni.
2021. jan. 29. 10:21
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Méneseknél sokszor a választási vagy nyers csikókat adják millió körül :/
2021. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13.jelentettelek...elegem van hogy minden lovas kérdédnél ezt látom...ennyir rögeszméd lett ez a szerencsétlen kislány?? kérdező ne törődj vele csak unatkozik hiába irja hogy nem...már sajnos hobbi lett nekik hogy minden lovas kérdéshez benyögjék hogy "10 éves kislány??" mikor az már lehet feladta vagy kitiltották és nem próbálkozik már...lejárt lemez régen.
2021. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Hello, szerintem azért millió körül van pár a lovasok-on is. 8 év körüli lovat nyugodtan tudsz venni, a lóvétel nem olyan amúgy se, hogy ma kitalálom holnap veszek. Lesznek még újabbak is (de nem kell száz, elég egy jó is nem?). Fél évet rászánhatsz nyugodtan. Face-n nézelődj, illetve a jófogáson is láttam már, igaz elvétve. Tény, hogy a jól képzett, egészséges (nem ugróbajnok, csak mondjuk hobbi ugráshoz, díjlovagláshoz megfelelő) lovak nem olcsóak, a fiatal, képzetlenebb sokkal olcsóbb.(ha van edződ, ilyenhez nincs kedved? esetleg venni egy csikót és profival belovagoltatni? lehet még úgy is olcsóbb) Ja és próbálni kell alkudni is, sokan hajlandóak engedni, ha látják, hogy normális helyre kerülne. Nézegesd az egy kicsivel a millió felettieket is. Türelem, és persze nagyon alapos körültekintés és megtalálod. Sztem fontos megnézni kitől veszed, rendes embertől vegyél inkább drágábban. Mostani lovadat nem tudod majd használni egyáltalán? vele mi lesz? Sok sikert!
2021. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi bajod tizenhárommal, szerintem korrekt hozzászólás. Én sem értem miért költesz ennyi pénzt hobbilóra, ha nem akarsz versenyezni, vehetnél valami "öregfiút" jót is teszel, mert jó gazdája leszel, és tanulhatsz is tőle viszonylag olcsón.

Az a baj hogy a lovaspiac a magadfajtának nem termel lovat. A beversenyeztetett gyenge sportlovakért bőven millió fölötti árakat kérnek. A hobbilovak amik éppen elmennek az alapjármódokban, azok nem tanítanak téged, hanem neked kell kicsit hozzátenni, hogy fejlődjenek. Akkor már vehetsz nyers csikót is...

Nem azt mondom, hogy nem találhatsz ilyet, de ez a legritkább. Valamelyik igényedből engedni kell, vagy öreg tanítómester, vagy fiatal, képzetlen ló amibe munkát kell tenni, vagy drágább lesz. Vagy kifogod az ezerből egyet, talán szerencséd lesz.

2021. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Aki az eredeti 13- as volt ő már törölve lett a hozzászólása miatt. Azért csúszott át oda a következő kérdés. Akinek egyébként ment a zöld kéz! Tehát semmi problémám azzal a hozzászólással.

Utolsó: idős pacit nem szeretnék, sokáig szeretném, hogy a társam legyen az a lovam is és akár később a munkámban is tudjon nekem segíteni. Ebben igazad van, hogy az én igényemnek tényleg nehéz ennyi pénzért lovat találni, de bízok venne, hogy nem lehetetlen. Viszont fiatalabb/ képzetlenebb lóban is gondolkoztam, mivel lenne hozzá segítség és nekem is jó lenne együtt fejlődni a lóval!

2021. febr. 1. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!