Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, ha egy ló nem...

Mit tegyek, ha egy ló nem akarja bevenni a zablát?

Figyelt kérdés

Kicsit fiatal a ló, és ha kantározásra kerül sor nagyon nyügös lesz. A fejét is rángatja, mintha zsiráfosat játszana. Ezt még kb megoldom úgy, hogy megfogom a fejét és lehúzom vagy befordítom, hogy ne tudja rángatni azt. De a zablát akkor sem veszi be (egyszerű csikózabláról van szó). Konkrétan rászorít a fogával, és nem nyitja ki a száját semmiképpen sem. Még akkor sem, ha kicsit megnyomom neki a foga közti lyukat (gondolom tudjátok mire gondolok). Nagyon türelmes vagyok vele és próbálok nem kapkodni, de így elég nehéz, az ő kantározásához kb 5 vagy több perc is kell, más lovaknál meg megvagyok 1-2 perc alatt.

Szóval ezért már nem nagyon tudom, hogy mit tehetnék, kérlek segítsetek



2021. febr. 14. 20:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ajánlanék egy kis mézet a zablára kenni és nyalogatás közben betenni a szájába eleinte egy kis türelmet igényel de az enyém már tátott szájjal jön szinte ha meglátja a zablát. Ugyan ez volt a mi problémánk is mikor hozzám került a lovam, nagyapám javasolta aki már 73 éve lovazik, nekem bevált és egy próbát szerintem megér mindenkinek csak nem túl köztudott hisz egy régi módi megoldás :)
2021. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%
Emberek! Ez a ló nincs megtanítva! Valószínűleg. Nem tudom lovardába van e de sajnos sok igénytelenebb helyen nem tanítják meg ezt a lónak vagy nem jó min pl a hevederhúzást. Azt is elrontják kiskorában aztán olyan marad.
2021. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!