Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szívesen lovagolnátok ilyen...

Szívesen lovagolnátok ilyen lovakon?

Figyelt kérdés
Ahol lovagolni tanulok szinte lecserélődtek a lovak annyi idő alatt ameddig a karanténom miatt nem tudtam járni. Ez kb egy hónap volt. A lovak a lovardában mindentől megijednek. Nyilván maradtak régebbi lovak is, de azok is nagyon ijedősek lettek. Talán a tél miatt, hogy most nincs annyi lovas, nem mennek egész nap. Ha látnak valamit ha nem, hangoktól, zajoktól azonnal megijednek. És nem ez a gyenge megijedésről beszélek hogy kicsit elkezd előlre ügetni, hanem a lovarda egyik végéből megindul vágtába, kiugranak oldalra, egymást ijesztgetik ezzel és nem tudok a lovaglásra koncentrálni hogy folyamatosan ugrálnak alattam. Egy egy ilyen megijedésnél kirúgnak, bakolnak. Tanulni mennék oda és így nem tudok. Eddig nem féltem a lovaglastol, de az utóbbi időben folyamatosan az van bennem, hogy mi van ha megijed és mi lesz ha nem bírom megfogni. Leesek nyilván. Estem már, nem egyszer, mindig visszaültem. Viszont úgy gondolom, hogy ez az egész nem ér annyit; hogy össze vissza torjem magam. Az utóbbi pár héten, alkalommal egy jó lovaglásom sem volt. Mindig mindentől megijedtek a lovak és nem tudtam figyelni magamra se egyáltalán. És igen, ezektől a lovaktól elkezdtem tartani, nem szívesen ülök rájuk. Nem tartom magam alapból olyannak aki minden apró dologtól megijed, viszont szerintem ez nem normális ez a mennyiség. Szerintetek ez normális? Vagy csak én agyalom ezt túl? Nektek mi a véleményetek erről?

2021. febr. 16. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanulni mennél oda, amint írtad, semmiféleképpen nem ajánlom. Képzetlen és nem eléggé munkában lévő lovak, felelőtlen, hozzá nem értő oktatók.

Alapvetően nekem nincs gondom az ijedős lovakkal, gond nélkül rájuk ülnék, de a te helyzetedben lovardát váltanék.

2021. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik helyet.
2021. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy az ijedős lovon tanulsz meg jól lovagolni, késztelen vagy mindig készenlétben lenni, emiatt az ülésed se lanyhul el. Persze zavaró, ha a falevéltől is megugrik, de ha szabadon mész, akkor szépen mindig ott a csizma, figyelsz a szármértékre, szársegítségre,dolgoztatod a lovat feladatokkal, akkor ha rád figyel nem fog ijedezni. A másik, hogy ha már eleve be vagy fosva, hogy megugrik, akkor meg is fog, mert te is ideges vagy. Ha még kezdőbb vagy akkor keress másik helyet.
2021. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha haladóbb vagy és fejlődni szeretnél akkor ezt is meg kell tanulni kezelni. Tavasszal úgyis jobb lesz, ha már többet mennek.

Viszont, ha kezdő vagy akkor felelőtlenség a lovarda részéről, hogy ilyen lovakat ad alád. Ha meg csak azért jársz ki, hogy élvezd akkor vagy várj tavaszig vagy keress másik helyet, a kínlódásnak nincs értelme.

2021. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem érdemes lenne megvárni a tavaszt, ha akkor többet mennek. Mint írtad, még újak, lehet nem szokták még meg a helyet. Ha haladó vagy, ezeket is meg kell tanulnod kiülni. Ha kezdő, szerintem jó lenne, ha megkérnéd az oktatódat, hogy a régi lovakra ültessen.
2021. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Vicces, hogy ugyanazt írtam, mint a 2e meg a 4es és le lettem pontozva...
2021. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ponztalak le, hozzá sem nyúltam a válaszodhoz. Szerintem meg pont azért lettél lepontozva, mert leírtál valamit amit más már leírt. Ennek nem sok értelme van
2021. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

3-as: Azért lettél lepontozva mert nem fikáztad a lovardát és az edzőket. A lovak mindenhol kicsit rebbenékenyebbek télen, kevesebbet dolgoznak, kevesebbet járnak karámba. Ez normális, és nagyon kevés az olyan ló, ami ilyenkor is nyugodt, viszont ha téli szezonban is mindenki csak azokat nyaggatná, nyárra széthajtanák őket.

Nem azt mondom, hogy ez ideális, csak a földön élek és rálátok lovasoktató szemszögből is erre.

Ha félsz, teljesen érthető, ki ne félne több leesés után, de ha jobb lovardát keresel, hát hajrá, de nagyon nehéz út lesz, és mindig a téli szezon tesz próbára. Meg is várhatod a tavaszt, amikor lenyugszanak a lovak.

Nem azt mondom, látatlanban, hogy a lovardád tökéletes és örökre maradj ott, de ha eddig jól érezted magad ott, és csak az egy hónapnyi karanténod után kezdtél el lovardaváltáson gondolkodni, akkor ne kapkodj, várd ki a jó időt. Ha előtte se voltál elégedett, akkor érdemes lehet körülnézni.

2021. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!