Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket nem zavar hogy ma már...

Titeket nem zavar hogy ma már sokan csak menőségböl "lovagolnak"?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar,mikor pl.meglátom egy olyan embernél kiírva hogy lovas aki, életében egyszer ült lovon. Ezt kiírja a fb oldalára és úgy tesz mintha profi lovas lenne. Ezt meg ugye csak menőségböl. Én egyébként nagyon kevés embernek mondom meg hogy lovas vagyok, és elég régóta dolgozom lovakkal. Zavar ez a nagyképűség már... És ami még ettől is rosszabb, amikor valaki menőségböl vesz lovat és egy hét múlva viheti is a piacra eladni mert nem tud bánni vele. Nektek mi a véleményetek arról hogy sokan ezt a szép sportot már csak felvágásból " űzik "?

2017. ápr. 25. 19:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem foglalkozom vele.
2017. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
53%

Engem csak az zavar, ha egy ló látja kárát a helyzetben.

(például vesz egyet és aztán megunja)


A sok fészbúkhuszár meg villogjon kedvére.

2017. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Na igen, ez az ami a legrosszabb. Az volt egy nagyon utálatos helyzet mikor az egyik kisgyerekre rászóltam hogy ne álljon a ló mögött,mire az a gyerek vissza ordított hogy ne okoskodjak. Hallottam már olyanról is hogy egy tini lányka kapott lovat, ésfull kezdőként nem tudott ugye bánni vele,a ló meg jól megharapta. Ezután persze a szülei fel voltak háborodva, és rosszat akartak tenni a lóval. Szerencsére ez nem következett be mert valaki gyorsan felvásárolta a lovat, de hát akkor is már...
2017. ápr. 25. 20:17
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted a Te kérdésed - az anonimitást leszámítva - miben különbözik attól a mentalitástól ami állítólag zavar?


Mit érdekel téged, hogy más mit tart fontosnak közölni magáról? Honnan tudod, hogy csak egyszer ült lovon. Az a rendőr, aki egy napja rendőr, az nem rendőr? Honnan veszed hogy menőség a lovaglás? Az emberek kb. 90%-a le sem s*a*

ja hogy ki lovagol és ki nem.

2017. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Engem azért zavar mert sokszor tényleg a ló szívja meg a gazdája hülyeségét! Egyébként meg ne mond hogy nem elit sport a lovaglás,mert igenis az. Másrészt meg irtó idegesítő mikor egy kezdőkisgyerek pofázik vissza egy tapasztalt lovasnak!
2017. ápr. 25. 20:50
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Értem kérdező, hogy mire akarsz ezzel kilyukadni, viszont ez az utolsó megjegyzésed az elitségről kissé ugyanazt az érzetet váltja ki belőlem ami téged is felháborít a facebookosoknál.


Tudom, hogy "elit" sport a lovaglás, mert drága hobbi, főleg a lótartás, és nem való mindenkinek. Viszont én meg azt tapasztalom és engem az zavar, amikor a lovasok tényleg ennyire elitnek tartják magukat, hogy senkit nem hajlandóak befogadni a köreikbe aki kezdő és még nem ért a lovakhoz úgy mint ők, de tanulni szeretné. Gondolom a profi lovasok se úgy bújtak ki az anyjukból hogy a lovaglócsizma a lábukon volt.

Persze, végletekig felháborító amikor nem hozzáértő okoskodik, főleg a pimasz gyerekek és makacs elkényeztetett tinilánykák, és sose kívánnám egy lónak se az ilyen sorsot, de kicsit ironikusan "leszállhatnának a magas lóról" az elit lovasok. Ettől válik kényelmetlenné a társaságuk, amikor lenézik azokat akik nem lovagolna annyi ideje és olyan hozzáértéssel, mint ők. Tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki ilyen.

2017. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%

Engem a stílusod jobban irritál. Olyan, mintha az zavarna, hogy van, aki olyan helyre születik, hogy megteheti, hogy korán lovat kap.

Baromira nem kell ahhoz kezdőnek lenni, hogy elronts egy lovat, vagy a ló lássa kárát. Még csak elitnek sem kell lenni.

Sőt, megfelelő kontroll mellett gazdag embernek is lehet jól tartott lova. Na basszus, ez azért nem várt fordulat.

Mondom ezt úgy, hogy megközelítőleg sem tartozom ebbe az elitbe. De nem zavar, ha lovat vesznek, az se, mi miatt kezd bele valaki ebbe a sportba. Én nem azt látom, hogy menőségből. Hanem állatszeretetből, és merő boldogságból, rajongásból osztják meg, hogy hűűű, már volt is egy edzésük! <3 *-* stb. Én ebben semmi kivetnivalót nem látok.


Meg észre se veszem az ilyen posztokat jellemzően, ha meg mégis, további jó lovazást, jó élményeket kívánok neki magamban. Ennyi. Ha téged a más boldogságától irigység vagy gyűlölet fog el, az szerintem nem teljesen egészséges.

2017. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
21%
Igazad van kérdező. De mit vársz ezektől a majmoktól? Látod itt ez az oldalon is mennyi idióta van,ezek miatt nem jut előre a sport itthon. Igényük a fejlődésre egyáltalán nincs,ranglétrát alázat nélkül az összes át akarja ugrani,aztán te vagy a "lenéző" ha szúrja a szemed a rengeteg kóklerség ,ami árad belőlük. Ha rajtam múlna a humbug okj-s tanfolyamok helyett a lótartást kötném kötelező,szigorú alkalmassági feltételekhez. Egyből kibukna ez a sok sznob majom és megállhatna a lejtőn a lovastársadalom.. Rengeteg esetet láttam már,némelyik azzal sincsen tisztában mit eszik a lova de már kettő is van neki "mert miért ne" .
2017. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
9%
#7 általában tipikusan a magadfajta balekok túl hülyék a tisztánlátáshoz,vagy csak nem akarnak tisztán látni. Ez nem irigység,akinek van valami kis szakmai lelkiismerete,az nem fog tapsikolni egy ló tönkretételéhez,adódjon az akár "lelkesedésből" vagy egyéb más baromságból aminek te elnevezed. Te vagy nagyon sötét vagy,vagy pedig csukott szemmel járod a lovastársadalmat.
2017. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
18%

Nincs ezekben alázat. Itt nem (csak) a profiknak kell "leszállni a magas lóról" hanem sokkal inkabb a kis zöldfülű taknyosoknak kellene igényt mutatni a fejlődés iránt. De legtöbbjüket előbb érdekli egy kimitmondottmitcsinált lovardai szarkavarás,mint az hogy eltöltsön pár órát hasznosan a lovával. Szar neveltetés,szar emberek

.

2017. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!