Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, szerintetek mit...

Lovasok, szerintetek mit lehetne ilyen helyzetekben csinálni?

Figyelt kérdés

Ha pl a ló akit már teljesen felszereltem és vinném be a pályára edzeni hirtelen meghülyül, és elkezd ugrándozni (rugni, felágaskodni). Semmi előjel nélkül. (Alapjáraton egy olyan lóról van szó aki szeret szórakozni ápolás közben, de edzés alatt viszonylag normális, még lomha is. És nem szokása ilyet csinálni. Sérülése nincs, egészséges a paci.) Ilyenkor mit lehet tenni? Próbáljam visszafogni, lecsitítani? Vagy engedjem el, mert ez azért veszélyes? (Mondjuk így szerintem úgy szintén veszélyes a lónak is meg a többieknek is.) De ilyenkor akkor mit lehet tenni? Mi a helyes döntés?

A másik ha pl a ló elszabadul, és csak egy kötőfék van rajta. És teljesen meghülyült, nem nyugszik le stb. (össze vissza fut, ugrál) Ilyenkor mit lehet tenni? Hagyjam / szóljak azoknak akik jobban értenek ehhez? Vagy mit csinálhatnék?


(Hozzáteszem nem velem történt ilyen, én csak hallottam ilyen esetről és ezért érdeklődnék, hogy ilyenkor mikor cselekszünk helyesen, mit kell tenni ha esetleg előfordul, ugyanis lovas vagyok.)



2021. febr. 21. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen esetben szólni kell egy olyan embernek aki ott dolgozik és ismeri a lovat, velem volt már olyan, hogy az egyik ló miközben próbáltam beállítani a kengyelt és közben ki volt kötve, össze vissza mocorgott és nem tudtam megcsinálni, végül 2 oktatónak kellett felkantároznia, és kint sikerült beállítanom a kengyelt miközben valaki fogta a lovat. Én úgy gondolom, hogy egy lovardában nincs olyan, hogy egyedül legyél egy lóval, ha látja az oktató, hogy nem bírsz vele akkor odamegy és segít, ilyenkor mi általában finoman beszélünk hozzá és simogatjuk, hogy lenyugodjon, mert vagy megijedt valamitől, vagy pedig nagyon izgatott mert végre mehet a pályára.

Ha egy ló elszabadul akkor mi általában, ha nem sietünk sehova hagyjuk lenyugodni, egy olyan helyen ami el van kerítve és mi ott állunk de nem megyünk közel hozzá egy idő után lenyugszik, (ez is valószínű ijedtség volt), aztán ha már megállt vagy csak sétál egy valaki elindul hozzá közel nyugodtan, a mi lovaink általába ilyenkor nem szöknek el, de ismertem olyan lovat akihez kell 3 ember is terelgetni kell meg futni mellette és be kellett keríteni, hogy meg lehessen fogni.

2021. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A felszerelt lovat nem engedném el. Ha el akar szaladni, akkor szépen elforgatod balra, hogy menjen körülötted egy kört, így nem tudja kitépni magát a kezedből. Ha nem amiatt csinálja mert megijedt, hanem szemétkedik, akkor én úgy szoktam csinálni, hogy szembefordulok vele (nem szemtől szembe, hanem mellette maradva), és odasuhintok a feneke felé azzal ami a kezemben van (lehet a vezetőszár vége is ha elég hosszú, de pálca is- persze nem ütöm meg vele) hogy észrevegye magát. Szóval fogom a fejénél, és így a hátsó lábaival kell ellépkednie, így forgatom el a lovat. Teszünk pár kört egyik, aztán a másik irányba. Ezután tudni szokta, hogy nem főnökösködhet. Ha a lovardában egy random lóról van szó, akkor persze, inkább kérj segítséget.


Hát attól függ a másik, hogy hol szabadul el, és hogy miért. Ha megijedt valamitől, akkor le fog higgadni. Ha csak túl jó kedve van, vagy nem akar dolgozni, akkor én meg szoktam kergetni. Előbb utóbb utána odajön hozzám.

2021. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!