Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire kockázatos/érdemes...

Mennyire kockázatos/érdemes galoppról leselejtezett lovat hobbi/ugrólónak venni?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy olyan ló, aki 2-3 éves és nem futott sokat, mert pl túl lassú. Max 1 méterig ugrálnánk, versenyezni meg ilyen amatőr szinten. Ha megtehetem, lehet lerakom 1 évre pihenni karámba, hogy újra gyerek lehessen és a lábainak, izületeinek se árthat egy kis pihenés, utána kb újra belovagolnánk. Az elején valószínűleg ridegben lenne (ha kell télen akkor takaróznám), ha már eljutunk arra a szintre terepre is mennénk, de főleg futószáraznánk, hogy az izmai kifejlődjenek, mert azért egy ennyi idős csikó ugye sokat nő és izmosodik. Mennyire nehéz őket átlovagolni? A lábaik mennyire bírják? Minden telivér húzós, rohanós? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Milyen helyekről érdemes nézni? (Alag, KincsemPark, ilyesmire gondolok)


(Ami még fontos, hogy nem mostanában lesz lovam, és ezért még nem is kell tisztában lennem mindennel)



2021. febr. 24. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Alagon én levegőt se vennék.
2021. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Rideg tartás nem való telivérnek. Hidegvérűeknek oké.


Legyen karámba legelőn de ne a nap 24 orajaba, napközben ok és aztán istálló.


Hogyha ez a vágyad miért ne de azért idegrendszerileg is pihentetni kell. A versenylovak élete nem leányálom.


Én ügető lovat lovagoltam anno nagyon jó idegrendszere volt. De utána következő ügető paci félős volt.


Szóval érteni kell hozzá vagy vigyél magaddal olyan profit aki segít választani.

2021. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
sok galopp lovat szoktak átképezni hobbi ugrólóvá ízületi sérülés miatt, mert az kíméli a lábát, de levezeti az energiáját
2021. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azért is kapna 1 év pihint, hogy ne legyen idegroncs:) De lényegében ha szerencsés vagyok akkor jól járhatok vele?
2021. febr. 24. 18:24
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha szerencsés vagy jól jársz, ha nem vagy szerencsés, akkor ráköltesz egy csomó pénzt és ráfordítasz rengeteg energiát, ha nem jön be, veszel egy következőt, és kezdődik előről. Szerencsés típus vagy, vagy csak bevállalós? Ha veszel egy kész lovat az drágább, de nem kell egy évig tartanod és várnod rá, csökkented a rizikót és ugyanúgy építheted, kihozhatod a legtöbbet belőle. Tényleg megéri néhány 100ezer forint különbségért telivérrel kínlódnod?
2021. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy egy több milliós lovat vegyek és még legyen +min 500.000 vészhelyzetre. Vészhelyzet pedig sajnos ugyanúgy bekövetkezhet a több-milliós-lónál mint egy galopplónál :(
2021. febr. 24. 22:08
 7/22 A kérdező kommentje:
Nektek vannak lovaitok? Hol találtátok? Neten érdemes nézelődni?
2021. febr. 24. 22:12
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy átlovaglás után milyen lesz, az a lótól függ. Lehet, hogy angyal lesz, de az is lehet, hogy egész életében problémás ló lesz.

Alapjáraton, ha hozzáértő csinálja, aki tényleg ért is hozzá akkor nem lesz problémásabb az átlovaglása, mint pl. egy elrontott hobbi lónak.

A lovat mindenképp dokival meg kell nézetni vétel előtt (röntgen a lábakról alap pl.). Hiába futott keveset, a korai belovaglás akkor is túlterhelheti őket.

A pihenés jó ötlet, 1-2 évre minimum szerintem, ha még fiatal. De ha idősebb, 1 év akkor is jót tesz neki.

Ha nincs vele egészségügyi vagy idegrendszeri gond, akkor kis amatőr ugróversenyekre simán elmehetsz vele.

Oké, hogy nem engedhetsz meg több milliós lovat, de a telivérnek se csak az ára van. Az átlovaglás (ami muszáj ugyebár) kapásból lesz 100-200.000Ft.

A telivér egyébként olyan, mint Budapest. Valaki imádja, valaki utálja. Előtte látogass meg pár lovast, akinek telivére van, hogy lásd mennyire passzolnak hozzád. Nyilván minden ló más, de legalább kapsz egy képet róluk.

Ridegtartásban is lehet tartani telivért, csak jól kell csinálni. Télen nagy valószínűséggel kelleni fog neki takaró és több extra takarmány, meg ilyenek, de nem lehetetlen. Láttam már rideges telivért és köszöni szépen nagyon jól van. Egész nap legelő és korlátlan széna, van egy jó kis beállójuk. Télen, ősszel kap abrakot is meg takarót és kész.

2021. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó versenylóról van szó ha pályáról lehozva ahol folyamatosan igénybe volt véve és úgy tartja rideg tartásban az izületei tönkre mennek pláne télen a hidegben. Arról nem is beszélve ha olyan helyen lakik nehogy eltűnjön a ló. Attól függ az ország melyik területén lakik mert vannak egyrészt medvék másrészt csúnya lopos emberek.
2021. febr. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Sajna előfordulnak időnként medvék Magyarországon bizonyos területeken. Olvass utána hogy bizony felbukkantak a multban a Bükkben és az Északi-Középhegységban is. Ha ilyen területen lakik tálcán kínálja ne haragudj.
2021. febr. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!