Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire kockázatos/érdemes...

Mennyire kockázatos/érdemes galoppról leselejtezett lovat hobbi/ugrólónak venni?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy olyan ló, aki 2-3 éves és nem futott sokat, mert pl túl lassú. Max 1 méterig ugrálnánk, versenyezni meg ilyen amatőr szinten. Ha megtehetem, lehet lerakom 1 évre pihenni karámba, hogy újra gyerek lehessen és a lábainak, izületeinek se árthat egy kis pihenés, utána kb újra belovagolnánk. Az elején valószínűleg ridegben lenne (ha kell télen akkor takaróznám), ha már eljutunk arra a szintre terepre is mennénk, de főleg futószáraznánk, hogy az izmai kifejlődjenek, mert azért egy ennyi idős csikó ugye sokat nő és izmosodik. Mennyire nehéz őket átlovagolni? A lábaik mennyire bírják? Minden telivér húzós, rohanós? Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Milyen helyekről érdemes nézni? (Alag, KincsemPark, ilyesmire gondolok)


(Ami még fontos, hogy nem mostanában lesz lovam, és ezért még nem is kell tisztában lennem mindennel)



2021. febr. 24. 17:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Hello, 8-asnak igaza van.

Nézesd meg doki+edző. Nem mindegy kitől veszed sztem, vannak helyek amiket ajánlgatnak pl Telivérfarm, Álmodó istálló (személyesen nem ismerem), és a gazda/tréner tudja a természetét is. Nem egyformák! van pörgősebb és van tök nyugis is és nem mindegy ki tréningezte.

A pihire nem gondolnék éveket, pár hónapot adnék egy nyugisabb normál lónak, átlovagláshoz meg nem árt tapasztalt segítséget kérni. (ezek már ált 3-4 évesek mire eladják őket). Ha lovagolod és ridegben tartod, ott is játszhat még kedvére, gondolom nem egész nap ülsz rajta majd.

Én ültem galoppról hozott 7 éves csődin terepen egy birka volt. Volt galoppról hozott csődi aki az elő kanyarban vágott le egy bérloviban. Volt régen galoppos kanca aki a legeslegjobb tereplovacska volt amin ültem. Szóval megvan bennük a potenciál, többségük ugrani is tud, mondjuk ezt nem árt kipróbálni esetleg vételkor.

Okosak, finom lovacskák, ha jól állsz hozzájuk, remek lovad lesz.

Rideg: nyilván boxos lovat télen nem teszünk ridegbe, de teljesen jól bírják. Nekem fiatal, nem galoppról jött telivérem van, ridegben, csak szénán, jó kondiban van (kicsit inkább pocakos) nincs takarója, nem fázik remekül elvan, de ez is egyedfüggő lehet.

2021. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Persze, viszünk edzőt, állatorvost, többször kipróbáljuk stb.:) köszi a válaszokat! Inkább ősszel érdemes próbálkozni? Mert talán inkább nyáron venném, mert akkor télig megismerem és talàn akkor elviszem a közeli lovardába.
2021. febr. 25. 17:57
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
sztem figyeld folyamatosan a kínálatot, én láttam már nyáron is olcsóért, de kiszámíthatatlan. De meg is kérdezheted. Azért arra figyelj, hogy olcsó, rendesnek hirdetett telivért elég gyorsan meg szokták venni, ha egészséges, van aki megveszi, átlovagolja és drágábban eladja.
2021. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen oldalakról érdemes nézelődni?
2021. febr. 26. 12:03
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
lovasok.hu-n szoktak lenni pályáról nyugdíjazott lovak is.
2021. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Amugy tényleg csak segítőszándékkal írtam hogy sajna időnként előfordulnak medvék Magyarország bizonyos területein. Birkára támadtak már, lóról még nem olvastam. De gondolom nem azokon a területeken laksz.

De mivel írtad hogy helyi lovardában tartanád úgy nagyobb biztonságban van. Azt hittem csak egy telken elkerített legelőn lenne ridegbe.

2021. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát igazából budapesten lenne, budapest szélén, és azért medvék szempontjából biztonságos hely:) De tényleg érdemes ilyenekre figyelni, bár nálunk nem is medvéktől, hanem akár kutyáktól. A hely egyébként viszonylag megbízható, mármint mindenki ismer mindenkit, így nem nagyon fog eltűnni a ló, és el se nagyon tud futni. Gondolkozom, hogy lovardában, boxban legyen, vagy egy magánszemélynél ridegben.
2021. febr. 26. 15:01
 18/22 A kérdező kommentje:
Igazából azért lenne ridegben, mert ott ugye többet tud futni, pihenni, ,,gyógyulni". (és olcsóbb is, mivel nem fogok akkor dolgozni vele, így nem igazán érné meg lovardában, ahol nem lehet olyan ,,szabad") És nyáron, koraősszel még nincs olyan hideg, ezért nem fázna meg, nem igazán lenne káros hatása.
2021. febr. 26. 15:08
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyel, ha rideges lesz és ősszel vagy nyár végén veszed meg akkor arra a télre még mindenképp vidd boxos lovardába! Mivel azt szokta meg, hogy bent van télen is a melegben, így alig fog télre bundát növeszteni és fázni fog.

Viszont, ha tavasszal veszed és onnantól kezdve ridegben lesz akkor télre “átáll” a szervezete és alkalmazkodni fog.

Egyébként ilyen lovat nem a neten érdemes venni, hanem lemenni a tréningközpontokba/versenyistállókhoz és kérdezgetni. Akkor a legkönnyebb, ha van belsős ismerősöd (lovász, munkalovas, akármi). Sok-sok pályás lovat sose tesznek fel a netre, hanem már helyből viszik őket a leendő gazdák/a vágóba.

2021. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

19-nek igaza van, azt mondják könnyebb a telepről nézni, csak nem árt ha valakit ismersz, vagy olyan valakivel mész aki ismerős ott/vett már így lovat pl. De vannak istállók, akik a saját face oldalukon hirdetnek így lovat. Lovasokon is szokott lenni, meg facebookon is láttam már hirdetni. Figyelni kell.

Amit azért mondanék, aranyosak, de fürgék, és általában fiatalok, szóval azért lovas kell rájuk.

2021. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!