Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olcsó villanypásztor karó,...

Olcsó villanypásztor karó, ami tartós?

Figyelt kérdés

Nemsokára tervezünk lovat venni és elkezdtem nézni a villanypásztorokat.

Egy kb. 3-4 hektáros területet szeretnék majd bekeríteni. Mivel elég nagy terület 2 lónak, ezért elválasztanám félbe is villanypásztorral, és így pár havonta vinném át őket az egyikről a másikra.

A terület kerület összesen (a felezővel együtt) kb. 880 m. Ha 3 méterenként raknám a lécet 294 darabra lenne szükségem. Akácfakarót néztem 450 ft körül van. A karók ára így több mint 130ezer forint lenne. Hogyha ez tartós, legalább 5 évig jó, akkor rendben van, de nem szeretnék ennyi pénz fizetni, hogyha 1-2 évente cserélni kéne.

Esetleg tud valaki valami olcsóbb megoldást a karóra? Vagy szerintetek érdemes ezt az akáckarót venni, ez meddig bírja?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2021. márc. 17. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Végig se olvastam rákérdeztem a kollégától, rögtön rávágta, hogy akácfa, aztán látom, hogy írod is :) Szóval az. A földbe kerülő részét ha impregnálod valamivel még tovább tart. Azt mondja 10 évet minimum kibír anélkül is.
2021. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

10 év az jó sok, akkor mindenképpen akáckarót veszek, teljesen megéri így :)

2021. márc. 17. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akácoszlop méter mélyen berakva, plusz kátrány az aljára.
2021. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nálunk itthon valamilyen fémből van maga a karó és van a karókon ilyen műanyag rész ahová a villanypásztort rögzítjük(mert ugye úgy tudom hogy a villanypásztor nem érhet össze a fémmel) és nem tudom mióta van meg, de már akkor is megvolt amikor én még meg se születtem, szóval ha van rá pénzed akkor szerintem ez a fém is megteszi.
2021. márc. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a szabvány pásztor oszloppal, amit előttem leírtak, hogy alacsony, de a magasabbaknak is rövid a tüskéje ami a földbe megy. Az első neki szaladáskor vagy megugráskor, ha előre ugrik és nem hátra a fél karámot magával viszi. Szóval jó az az akácoszlop😁
2021. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!