Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem át az irányítást...

Hogyan vegyem át az irányítást egy domináns kancától? Földön és nyeregben egyaránt domináns. Nem csak velem szemben. Én magamat határozottnak tartom

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős? Mire érted hogy domináns? Agresszív is? Vagy csak engedetlen? Mennyire van kiképezve? Ti mennyire vagytok tapasztalt lovasok? Mennyire ismered/mióta?
2021. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ő még egy fiatal ló

Arra ertem hogy dominans hogy belemaszik az auramba nem tiszteli a helyemet es alig csinalja azt amit kerek huz vagy esetleg ot kell huzni.

Agresszivnak nem agressziv. Nemreg hoztuk kb. 3 honapja az elso heten minden jo volt tudtunk vele lovagolni is. Viszont jott a betegsege a gyomorfekely addig nem lovagoltuk es most nem is lehet

Nem tudom mennyire szamitok tapasztalt lovasnak a 3 eves lovaglasommal szerintem meg nem annyira

2021. márc. 20. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kancám is domináns. Egyik napról a másikra nem megy, bizonyos időközönként rákérdez te vagy-e a főnök, és akkor is meg kell mutatnod neki, ha hulla fáradt vagy, különben egy hétig szivat.
2021. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ez nem dominancia, egyszerűen még nem tudja mi a jó és mi a rossz. Egy tapasztalt lovasra van szüksége, ilyenkor lehet még korrigálni, ha pl három négy éves, de az, hogy odabújik hozzád, inkább kedveskedésnek tűnik, nálunk is van bújós ló, az egyik anno fejtámasznak használt, a másikat véletlenül lefejeltem, mert odahajolt hozzám mialatt a lábáról vakartam a sarat.
2021. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hozzam bujik hanem peldaul ha kozel van hozzam akkor pdaul hirtelen felrantja a fejet es mintha ott se lennek lefejel vagy arreb lok es ilyenek
2021. márc. 20. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudnia kell, hogy van következménye annak amit csinál. Az enyém múltkor véletlen hirtelen felindulásból rám akart rúgni, már rúgásra emelte a lábát amikor rájött hogy ezt nem úszná meg olcsón, ezért gyorsan arrébbugrott és letette megadóan a fejét. Ezért viszont megsimogattam.
2021. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez aranyos🥰
2021. márc. 21. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!