Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek saját lova van!...

Akiknek saját lova van! Mennyi időtök jut másra, barátokra, iskolára, családra?

Figyelt kérdés
Heti hányszor jártok ki? Van edzéstervetek, vagy az lesz amit akkor kitaláltok? Hol tartjátok? Mennyi időtök van mellette, mennyire változott meg az életetek mellette és jó vagy rossz irányba? Ha bármit meg akartok osztani ezzel kapcsolatban, ne tartsátok magatokban:)

2021. márc. 21. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindennap járok amikor nincsen rossz idő. (se fedeles, melegedő)


Edzéstervem nincs, de akinek van edzője ott általában van valami féle terv.


Nekem egy szomszédos faluba van a pacim és busszal járok, tehát csak a busz 1 óra oda vissza. De ez csak maga az út, tehát a várakozás, meg az, hogy időbe odaérjek a buszmegállóba az nagy macera. Illetve az idő veszteség, hogy kész vagy mennél már de ráérsz még elimdulni 10 perc múlva, míg kocsival ezalatt a 10 perc alatt ott lennék.


Van mellette időm, ha úgy akarom. Ha tudom, hogy lovazás után dolgom van, akkor nem pazarlom az időt nyergelésre meg patyolatra pucolásra, hanem gyors nyereghelyen, meg a nagyobb sarakat, szőrt gyors levakarom, kantár aztán már pályán is vagyok.

Vagy földről dolgozok vele és szintén nem kell nyergelgetni meg ilyenek. Vagy csak lepucolgatom, meglegeltetem és haza megyek. Tehát igazából ennyi.

Ha van rá időd akkor hosszabb programot tervezel ha nincs akkor olyat találsz ki ami belefér az idődbe.

Illetve ha van/lesz lovas barátaid akkor ők is segítenek. Van, hogy nem tudjuk megvárni míg leszárad a lovunk, vagy megeszi az abrakot. Akkor elmegyünk és az ismerőst megkérjük légyszi ha végzett vigye vissza a helyére. Sajnos ez van, de cserébe én is megteszem ezt másnak.


Az életem mindenképp jó irányba változott. Lett életkedvem, van hova elvonulni ha rossz kedvem és emellett levegőn vagyok illetve sportolok is ahelyett, hogy egész délután punnyadnék. Ha punnyadok tanulni simcs kedvem mert jajj nincs kedvem, jajj hát van még idő.

Lovazás mellett ilyen nincs, mert van kedvem csinálni a dolgokat.

2021. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy éve van meg a lovam, mellette egyetemre járok. Bértartásban tartom, 4 éves, nyersen vettem meg és én lovagoltam be az edzőm segítségével tavaly nyáron. Az edzéstervünk jelenleg annyi hogy 3-4 napig dolgozok vele nyereg alatt aztán kap egy nap pihenőt. Minden héten van egy ugró edzésünk, a többi napon síkmunkát csinálunk. Mivel még fiatal ló, tanulja még a dolgokat, ezért főleg az alapokat gyakoroljuk vele hogy azokat biztosan tudja(támaszkodás, vállat be-farat ki, combra való engedés,...). Bizonyos időközönként dolgozok vele földről is: futószárazás, szabadidomítás, erősítő, lazító gyakorlatok(ezekből igyekszek többet mert néha hajlamos vagyok elhanyagolni pedig nagyon fontos). Nyilván ez az ideális forgatókönyv de ez nem mindig jön így össze. Előfordul hogy nincs időm ezért pl csak elengedem a fedelesben futkározni egyet szabadon, vagy pár napig ki se megyek mert felgyűlt a tanulni való. Szerencsére nálunk kint van a legelőn a ló napközben ezért nincs belőle gond ha nem tudok kimenni pár napig. Tavasztól ősz elejéig majdnem minden nap kimegyünk kisebb nagyobb tereplovaglásokra is amikor megfelelő az idő. Csoportosan és egyedül is szoktam kijárni, szerencsére a lovam fiatal ló létére nagyon jó kis terep ló. Ráadásul a terep tök jó arra hogy erősítse a ló állóképességét és izmait. Szerintem be lehet osztani úgy az idődet hogy a barátaidra, családra is legyen időd. Én is találkozok rendszeresen a barátaimmal és a párkapcsolatomat se hanyagolom el. A tanulás egy kicsit néha necces de megoldható. Természetesen sokszor nem egyszerű hogy minden beleférjen és sokszor nem is fér és kell áldozatokat hozni a lótartás miatt de nekem teljesen megéri. Nagyon szeretek kijárni és amikor csak tehetem megyek.
2021. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két lovam van,mellette általában meg lovagolok több lovat.

Egy órára van a lovarda tolem,

Így online oktatásban reggeltől kb délig oraim vannak utána rögtön megyek ki és este jovok haza.

Illetve sokat versenyzem,tehát vasárnapi ebéden általában nem ülök ott

2021. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Tőlünk is 1 órára lenne a lovarda... Sokan ijesztegettek, hogy nem lesz időm másra, mert most megyek gimibe. Azonban én úgy gondolom, hogy amikor újra aktuális lesz ez a kérdés, tudni fogom, lesz-e elég időm és erőm. Mennyi idősen kaptatok/vettetek lovat? Akkor milyen volt a tudásotok?
2021. márc. 24. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3mas vagyok.

Én 12 évesen kaptam az első lovam.

Revre készültem vele,azóta is megvan❤️

2021. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Nekem bőven jut időm mindenre!

Versenyekre, barátokra, munkára! Sőt még ezek mellett vállalom mások lovának a kiképzését is!

2021. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!