Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! (akiknek van saját...

Lovasok! (akiknek van saját lova) Ti mennyit kerestek havonta?

Figyelt kérdés

Ahogy olvastam, elég drága a lótartás. Nem olyan régen kezdtem el lovagolni, de nagyon tetszik. Azon is elgondolkodtam, hogy később, ha már lesz rendes keresetem és lesz rá lehetőségem, akkor tartanék lovat. Úgy sokat tudnék lovagolni és talán az amatőr versenyzés is szóba jöhet pár év után. (persze lehet, hogy meggondolom magam, most nem ez a kérdés)


A kérdésem az lenne, hogy mekkora keresettel "biztonságos" már belevágni a lótartásba? Tudom, függ attól is, hogy magamra mennyit költök. Albérletre nem kellene költenem, nincsenek nagy igényeim, nem vásárolnék állandóan ruhákat meg ilyenek...


Havi nettó 300.000 ft keresetből lehet már lovat tartani úgy, hogy ne izguljak azon állandóan, hogy mi van, ha következő hónapban beteg lesz a ló, és nem tudom kifizetni az állatorvost, vagy ilyesmi? Nyilván minden hónapban félretennék valamennyi összeget az ilyen vészhelyzetekre.

Azért ezt az összeget írtam, mert ha szerencsém van, akkor a leendő szakmámmal pályakezdőként talán kereshetek ennyit, és érdekelne, hogy amíg pl. ennyit keresek, addig belevághatok-e nyugodt szívvel az egészbe?

Tudom, hogy a lovat is meg kell venni, ami mondjuk ~3 millió forint, de azzal nincs is gond, engem az érdekelne, hogy a havi fenntartását meg tudnám-e oldani ekkora fizetésből mindenféle izgulás nélkül? Pár év után kereshetek 600.000 körül is vagy mégtöbbet, abból persze jobban kijönne. Vagy még az is kevés lenne hozzá?


Ti mekkora keresetből tartotok fenn egy (vagy több) lovat, teljesen nyugodt szívvel?


Bértartásra gondoltam elsősorban.


2021. febr. 23. 11:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt, 21 éves vagyok, lány.
2021. febr. 23. 11:13
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem mindegy mi a célod vele. HA csak néha terepre járnál, egész olcsón meg lehet úszni, ridegtartásban például. HA viszont versenyeznél akkor sok plusz költség előfordul.
2021. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésben, hogy versenyzés is szóba jöhet majd később.


De még csak kezdő vagyok, lehet ez fellángolás, de attól még érdekel a dolog és szeretnék minél többet megtudni róla, ártani nem árt.:)

2021. febr. 23. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Versenyenként 30-50e kiadás volt évekkel ezelőtt, a bértartás vidéken, állatorvosi felügyelettel most 75e/hó. Hasonló bevétel mellett már tudtam fedezni. Volt viszont egy év alatt 2 kólika és klinikai kezelés, ami összes 700e volt. Ezt már csak a férjemmel közösen tudtuk fedezni. Ilyen kiadásokra is kell rendesen félretenni.
2021. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Én nem keresek, mert még kiskorú vagyok. 1 lovam van. Nem versenyzek, csak itthon edzek vele. Régen versenyeztem 2 évig, volt egy időszak mikor kettő volt. Az már nagyon sok pénzt elvitt 200 000Ft + havonta.

Ha egy olcsóbb helyen, vagy baráti áron, esetleg ridegtartásban tartanád a lovad 50E alatt is kijöhetsz szerintem. Az edzések, versenyek, jobb helyen tartás az ami rátesz. Na meg ugye nem mindegy, hogy mennyiszer kell kiadnod állatorvosra, mennyi és milyen minőségű felszerelésed van.

Viszont én azt javaslom ha kezdő vagy NE vegyél lovat. Kivéve ha lépten, folyton lenne valaki melletted aki segít. Hozzáértést igényel az ápolása, felszerelése, sérülések időben felismerése.

2021. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. És ha versenyezni szeretnél oda egy jól képzett (ugró, vagy díjló) ló kell, vagyis ajánlatos. Egy ilyen ló elég drága és sokszor nem kezdőknek valók. Én már egy biztos üléssel 3 jármódban, és önállóságra képes lovaglással vennék egy jól képzett lovat. Addig inkább kijárnék heti többször edzésekre, hogy minél előbb felfejlődjek.

Sok sikert !:)

2021. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, az tőled függ, hogy mennyi pénzre van szükséged azt vond ki a fizetésedből és nézd meg mennyi marad.

Egy ló ha versenyzel vele, jobb helyen tartod (50, 60, 70 000Ft), akkor 100 felett is lehet havonta edzésekkel, versenyekkel, felszerelésekkel.

2021. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Először is azt kell tudnod, hogy magadra mennyit költesz. Tehát ha mondjuk saját lakásod van, akkor ott a rezsi költség, a kaja, a piperék, szórakozás, munkábajárás, esetleg gyógyszerek. Ezen felül nem árt valamennyit félretenni magán dolgokra, akár nyugdíjmegtakarítás vagy csak új hűtőre, mosógépre, ha bedöglik valami.

És ezután jönnek a lovad költségei! Bértartás havi 60-80 ezertől számolj lovardában, ahol edző is van. Ezenfelül, ha versenyzői ambícióid is vannak, akkor pluszba kell fizetni az edzésekért is, sűrűségtől függően, edző ceruzájától függően 30-40-50 ezer is lehet havonta. Szóval csak a lovazásra alsóhangon elmehet havi 100-120 ezer és akkor nem szakadt el semmi, nem költöttél lovasruházatra, egyébre, nem voltál versenyen.

Szóval ha innen nézem, a havi 300 az karcsú, ha ilyen céljaid vannak. De ha csak tényleg hobbira kell, akkor olcsóbban is ki lehet jönni.

2021. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar átlagkeresetből szerintem nem lehet nyugodt szívvel lovat tartani. Az már más kérdés, hogy sokan mégis megteszik és kijönnek valahogy a hó végére.


Nagyon sok mindentől függ ez egyébként, ezért nehéz válaszolni. Vidéken már 40eFt-tól találsz bértartást, Budapesten és környékén viszont a duplájánál kezdődik. Az sem mindegy, hogy csak hobbiló és hobbilovas lesztek vagy tényleg versenyezni szeretnél. (Ha igen, akkor már az “elejétől” úgy kell hozzáállni. Nem úgy működik, hogy egyik nap eldöntöd és másnap mész.) A lótól is nagyon függ. Valamelyik 2 havonta kólikázik és jön a doki, a másik meg évente egyszer lát dokit. Vagy az egyiknek olyan “jó” a háta, hogy minden sarkon találsz rá nyerget (ezáltal megúszod mondjuk 100ezerből), a másiknak viszont annyira problémás, hogy 300.000-ért kell nyerget venned neki külföldről. A te igényeidet is figyelembe kell venni. Szipi-szupi felszereléseket szeretnél vagy megelégedsz az alap dolgokkal?


Hobbilovasként vidéken mindennel együtt kb. 50.000/hó nekem a vége. 1 ló, kedvezményes bértartás, doki évente 1x jár csak oltani szerencsére, edző nem jár, kovács ára, féreghajtás ára, semmi abrak vagy táp, felszerelésből minden alap és nem veszek újat csak ha muszáj.

Viszont voltam én versenyző is anno. Nem mondott nagyot a 8. válaszoló. Szerintem akár 300.000 is elmehetett egy hónapban mire minden szart kifizettem. Pedig középkategóriára törekedtem mindenből, tehát nem a legdrágább lovam, nyergem, edzőm, lovardám, stb. volt és csak belföldön jártunk versenyekre. Ha te irtó elkötelezett vagy és magasra akarsz törni akkor a csillagos ég a határ pénzügyek terén. Ezt a lovas életvitelt már nem is engedhetném meg magamnak egyedül, anno támogatott az egész család és bőven átlag felett volt a fizetésük.

2021. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!