Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol tartsam a lovam?

Hol tartsam a lovam?

Figyelt kérdés
Hamarosan venni fogok egy lovat, és nem tudom, hol tartsam. Az egyik lehetőség egy luxus istálló, tágas bokszok, viszont busszal nem lehet odamenni, autóm meg nincs. A másik, hogy oda viszem, ahol lovagolni tanultam, közel van a buszmegállóhoz, de ott csak egy karámban lenne, legelővel, és egy kb. 1.5X5 fabódé, vagy mi... Szóval szerintetek melyik lenne a jobb mindkettőnk számára?
2010. aug. 20. 11:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
rendben, természetesen esőtől véd, árnyékot ad, szóval 4 fal, meg egy tető, ennyi az egész. :D a legelő is jó, picit gazos. :(
2010. aug. 20. 12:17
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha gazos, csak ne legyen benne mérgező növény.

Az addig rendben van, hogy tudjátok, miből vegyétek meg, na de el is kell ám tartani! A luxus istálló gondolom **** drága...

Amúgy a másodikra szavazok, sokkal jobb, ha kint van a ló, mint bezárva egy boxba. Az "én lovam" is ridegtartásban van, három társával együtt, és nem kell lovaglás előtt 6000 órát hajtanom, hogy leadja az istállógőzt. Ha az istállóban kell állnia, mert vihar van (sima esőben nem visszük be, minek?) pár óra alatt megbolondul, utál bezárva lenni. Hasonlít rám. :)

2010. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a luxus istállót az emberek inkább a saját kényelmükre és megnyugtatásukra találták ki. Mint írtad az messze van a megállótól, ez azért nem előny mert már a gyaloglásban elfáradsz míg az istállóhoz érsz, ráadásul akkor az idődet is eszerint kell kalkulálnod, pl kevesebb idő marad lovaglásra, mert ki kell még sétálni a buszra. Inkább a második megoldás lenne az igazi, közelebb áll a ló természetes életmódjához. Gazok miatt ne aggód lelegelik, letapossák. Ha nincs közte mérgező nyugodtan kinn lehet ott a ló.
2010. aug. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nem tudom,h állsz anyagi helyzetben. de nem lehetsz olyan szegény hisz lovat veszel nemsoká.

szerintem luxus istállóba vidd.!

hisz midnen lovasnak ez van a szeme előtt mindiig.:

"Lovam a legfontosabb számomra,és az ő kényelme,hisz ő tűr el engem a hátán.Cserébe kényelmes helyet biztosítok neki."

2010. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A luxus istálló a gazda kényelmét szolgálja, nem pedig a lóét...
2010. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

hátpontnem..

nézz szét 1 olyan lvoarádban ahol simán a lovasoktatás folyik.és nézz szét a luxus lovardeában.ahol naponta 3x almolva vannka a lvoak. plussz mindenn félóráéban bemennek a boxba kiszedni atrágyát stb.

2010. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

18:31 maximálisan egyetértek. az ember magának építi az istállót, nem a lónak (nem én mondtam, de igaznak gondolom.) Természetesen jó, ha van egy box, ahová be lehet tenni, ha beteg vagy hasonló, de ezen kívül ezerszer jobb a félrideg, legelős tartás. Te is szívesebben vagy egy kertes házban, mint egy szobába bezárva, nem? A ló is így érzi magát, amikor napi 24 órában (vonj le belőle maximum 2-t, mikor dolgozol vele, és végre mozoghat) benn kell ácsorognia egy "tágas" boxban... a ló természetéből adódóan folyamatosan mozgásban van (lenne), hiszen régen is folyamatosan vándorolva keresett magának finomabb füveket, legelőket.

Még valami. Kit érdekel, hogy naponta háromszor almozzák a lovat? Őt magát biztosan nem. Ez csak a tulajnak jó, elmondhatja magáról, hogy mennyit költ feleslegesen az istállózásra. Mellesleg, az, hogy félóránként bemennek kiszedni a trágyát... mondd te örülnél neki, ha anyád minden félórában rádrontana a szobádban, csak hogy kivigye a szennyes ruhákat? Én fél nap után dührohamot kapnék...

Ha még nem döntöttél, szerintem mindenképpen a legelős tartást válaszd. És, csak hogy neked is jobb legyen: busszal megközelíthető, és 100%, hogy olcsóbb, mint az állítólagos hiperszuper istálló.

2010. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
remélem tudod, hogy egy ló tartása egy oyan bizonyos luxus itállóban havonta 70-80ezer forint, a "fa bódé"-ban pedig önköltségen 20-30. Ha a kutyád hetente ellene és adnátok el a kutyákat már más nap, akkor sem lenne elég egy ló tartására.
2011. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!