Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetnék a ló 3....

Hogyan lehetnék a ló 3. bizalmi pontja?

Figyelt kérdés
Van 1 "csikóm" lassan 4 éves. Az anyjával él, nem voltak elválasztva soha (ami nem tul jo) a pacit nemrég kezdtem el belovagolni, eddig teljesen nyers volt. Viszont látom rajta, hogy nem bízik bennem és csak akkor érzi magát biztonságban, ha ott van az anyja. Hogyan tudnám elérni, hogy rám is "az anyjaként" tekintsen?

2021. ápr. 7. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem elsőként azt kell elérned, hogy leváljon az anyjárol. Meg kell szokja, hogy az anyja nélkül is lehet élni.

A saját önbizalmát is fejleszteni kell, mert a csikó az anyjára bízza a döntéseket és meg kell tanulja egyedül is kezelni a dolgokat (pl. ijesztő akadály az úton, idegen ló, stb.)

Azon, hogy bízzon benned, szerintem csak ez után lehet elkezdeni dolgozni. Először el kell érni, hogy egyáltalán “érdeklődjön” az anyján kívül más felé.

2021. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!