Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetnék zsoké?

Szerintetek lehetnék zsoké?

Figyelt kérdés

Szóval, régi nagy álmom, hogy zsoké legyek. Tudom, hogy kellenek, ezért itt vannak az adatok:

-lány vagyok (mondjuk ez a nevemből kiderült szerintem)

-155 cm körül vagyok

-43-44 kg vagyok

-immár 6 éve lovagolok

-jövő tanévben kell középiskolát választanom

-elméletben is próbálok tanulni ezt-azt a lóversenyzésről

Ha tudtok valamit az Alagi Zsokéiskoláról, tapasztalatok, oktatás, iskolalovak, stb.,az kérlek íron róla, nagyon sokat segítene!



2019. aug. 5. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Utánaolvastam kicsit és a súlyod, magasságod úgy szűrtem le, hogy tökéletes.

Ha van hozzá érzéked, szereted csinálni, anyagiakban is rendben van a dolog, akkor sok sikert! Elég fiatalon kezdted, ami tök jó.

Kötelezd el magad, aztán mindent bele! Legyen ez a legfontosabb dolgok között, másképp nem sikerül.

2019. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Még nem kezdtem el, jövőre kell beadni a középsulis jelentkezési lapot, remélem felvesznek. :)

2019. aug. 5. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vesznek fel se keseredj el, add be több hasonló intézménybe. De amúgy biztos van más alternatíva is.:)
2019. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Addig még van egy évem. Most megyek 7.-be
2019. aug. 5. 16:34
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Lehetsz :) Sok sikert!
2019. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Na ácsi! Itt senki sem ért a lóverseny ezen oldalához?! Ne hülyítsétek szegény lányt!


Menj gimibe. Alagot, pedig messziről kerüld el! A péceli suli nem ad érettségit, a nélkül meg éhen fogsz dögleni...


A zsoké nem hiány szakma, vannak bőven lovas lányok akik 160 cm alatt vannak. Hozzám is 13-14 éves lányok járnak lovagolni, munkalovasok. Nem kapnak érte pénzt (napi 7 lovat lovagolnak le), és ki kell trágyázniuk 5 boxot... Soha sem versenyeztek, nekünk fiú lovas kell, 150 cm alatt. Az én zsokéim külföldiek, a legkezdőbb is 21 versenyt nyert, ha nyer max 40e-t kap belőle. Akkor gondolj bele, hogy egy amatőr mennyit kap...


Az az amatőr, aki még nem nyert meg tíz versenyt. Ha tízszer indulsz, (ha indítanak) akkor egyszer, kétszer fog győzni... Nem ebből fogsz megélni.


Hiába végzel te ilyen-olyan iskolát, ha nincs tapasztalatod. Ha lógatsz az orrom előtt egy papírt, de nem tudsz megülni egy 3 éves mént, aki tréningben van, úgy elküldelek a p.csába.


Menj a Zaláékhoz munkalovasnak, ők jófejek.


Ne sértődj meg, ez az igazság. Ez nem játék, ez pénzről szól. A pénzért meg ölnek... Nyugodtan le lehet pontozni.


Ha van kérdésed, írj rám!

2019. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a zsoké suliba jártam.. Nem igazán foglalkoztak ott a súlyal mivel örültek hogy jelentkezik valaki. De Alagon van a gyakorlati része és csak az jut előre aki tényleg tud valamit.. Engem vittek versenyre de ami ott volt hát inkább köszönöm de nem kellett mert a fenyegetéstől kezdve a testi sertésig minden volt.. Nem akartam rettegésben élni így inkább sima lovásznak tanultam..
2019. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Kiscsillag! Menj rendes gimibe, legyen egy érettségid utána bármi lehet belőled.

Ahogy előttem írták ez nem csak lovacskázás, hanem kőkemény munka, ráadásul veszélyes is. Jó lovagló tudás kell hozzá. Szerintem látogass meg egy két istállót, beszélgess az ott lévőkkel.

2019. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6

Tudom jól, hogy nem csak "lovacskázás" és tisztában vagyok azzal is, hogy életeket is követelhet.

2019. aug. 7. 15:13
 10/14 anonim válasza:
100%
Alagot nagyon nagyon messziről kerüld el!!!
2019. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!