Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jelentés szerint van különbség...

Balasa Bence kérdése:

Jelentés szerint van különbség a mén és a csődör között?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne, gondolom nem alakult volna ki két különböző megnevezés az állat nemére.

2021. ápr. 15. 08:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, nem heréltnek, hanem csődörnek**** elírtam
2021. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

a paripa szó is eredetileg herélt lovat jelentett

manapság már nem csak azt.

2021. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

9-es mindkettőt én írtam.


Nem ütik egymást. Ha megnézed így írtam, hogy mén/csődör érett szaporodni képes hím. Szakmailag fedezőménnek nevezik a tenyészcsődört. Érted?


A tenyészcsődör nyereg helyen sütött a szimpla csődör nyakon sütött de a különbség a genetika.


A csődör egy átvett szó az ótörök szóból. Csak szinonima a két szó.


A herélt lovakat is szakmailag herélt ménnek vagy herélt csődörnek nevezik csak a rövidítése herélt, de attól még hím nemű. A nemek megkülönböztetésére szolgálnak ezek a szakszavak. Minden szakszónak van értelmes magyarázata. Ahogy soroltam most is.

2021. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
AMúgy nem azért, de a heréltből ki gondolna nőstény lóra?
2021. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
1-es nincs olyan hogy nem feltétlen ivarérett. Vagy ivarérett akkor ménnek nevezik, ha még nem ivarérett akkor méncsikó vagy csődörcsikó.
2021. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%
14-es senki de így nevezik szakmailag mit lehet ezen nem érteni? Ebből lett a rövidítés hogy herélt.
2021. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

15! Nem azt írtam hogy egy állat nem feltétlen ivarérett, hanem azt, hogy ha azt mondod hogy mén, az lehet egy fiatal ivaréretlen csikó, de lehet egy ivarérett csődör is.

Miért kell kiforgatni a szavakat? Azt, hogy csikóról van szó, nyilván értjük amikor egy ló nem ivarérett. A következő a beszélgetés:

- vettem egy csikó/ itt ez a csikó

- milyen nemű?

- mén.

Nem az a válasz, hogy méncsikó. Igen tudom, kicsit kifacsart szituáció, de így nyer értelmet amit írtam, hisz a nemek megkülönböztetése van hangsúlyban.

2021. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Javítom ha ivarérett akkor ménnek vagy csődörnek nevezik ha nem ivarérett még akkor méncsikó vagy csődörcsikó. Nincs különbség a szavak között csak szinonima. Ivarérettségnél a csikó szó különbözteti meg a szaporodásra még nem képes fiatal lovat. Érted most már?

1-es nem jól tudja. Nem tudom állattenyésztést tanult-e.

2021. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Bocsi 1-es de azt írtad, olvasd vissza.


Idézem is:


"1es vagyok. Kedves 9es!


- mén - hímnemű ló, aki nem feltétlen ivarérett még


- csődör- ivarérett hím"


Na ilyen nincs hogy aki nem feltétlen ivarérett. A mén is ivarérett és a csődör is. Ugyanaz csak szinonima.


Amúgy ami mivel ló és vagy ivarérett vagy nem.

18-as válaszomban és előző válaszaimban kifejtettem már.

2021. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem forgattam ki. Szakmailag egy lótenyésztőnek ha azt mondod van egy méned akkor ivarérett egyedre fog gondolni miközben egy méncsikód van. A csikó szó különbözteti meg a még nem ivarérettség tényét.


Ha azt mondod van egy csődöröd akkor us ivarérettre fog gondolni miközben te a ménnél nem.


A csődörcsikó sem ivarérett. De a csődör igen.

2021. ápr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!