Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér (ló) vásárlás?

Kisbéri félvér (ló) vásárlás?

Figyelt kérdés

Lovas világban jártasaktól szeretném kérni hogy erősítsenek, avagy cáfoljanak meg.. de én úgy látom hogy napjainkban Magyarországon igen nehéz JÓ lovat találni.

Elsősorban nem is képzettségi szempontra, hanem az alapvető egészségügyi/mentális állapotára gondolok a lónak, ami a legtöbb esetben több sebből vérzik..

Másodszor pedig mindegy hogy szarvasi cigányhoz, békési tesóhoz vagy mezőtúri kupechez megyünk, mert a kisbéri félvér tenyészetnél ugyanúgy hülyének nézik az embert.


Kezdem elveszteni a lelkesedésemet a sok negatív élmény után, amit kedves magyar mentalitású embertársaimnak köszönhetek:)

Van esetleg ötletetek hol nézelodhetek, merre keressek? Elsősorban kisbéri félvér fajta érdekelne!



2021. ápr. 16. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél éve keresek megfelelő kisbéri, furioso, m. sportló esetleg telivér kanca csikót. Ami alkalmas lehet kisebb, hivatalos díjlovas és ugró versenyre illetve később tenyésztésre. Tehát egy tisztavérű, egészséges, viszonylag jó felépítésű (persze nem hibátlan) és jó idegrendszerű lovat 6 hónap és 7 év között. Olyat már nem is merek álmodni, hogy jó származása legyen, már egy Zordon csikóval is beérném.


Szólj, ha találtál jó helyet, de szerintem lehetetlent keresünk.

2021. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem őket személyesen, de a Zalaegerszegi kisbéri ménesnél próbálkoztatok? Ott mindig vannak eladó csikók, legelőn, ménesben nőnek fel.
2021. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást, utána fogok nézni! De jobb esetben olyan fiatal lovat keresnék, aki már be van lovagolva. Tudom, ez még inkább szűkíti a kört. Mivel az idő nem sürget, nem adom fel a keresgélést!
2021. ápr. 18. 11:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Át tudom érezni a helyzetedet, bár én még “csak” hónapoknál tartok. Hiszem hogy nincs lehetetlen, csak szerencse kell. No meg pénztárca, hiszem sok esetben az általunk támasztott elvárásoknak olyan ritka számban felelnek meg a lovak, hogy emiatt is képesek megnyomni az árat!
2021. ápr. 18. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon írtad le mennyi időset, milyen alkalmasságú lovat szeretnél. Ha olyan is jó akinek volt már gazdája szerintem őt érdemes lenne megnézni, vagy ménest keresni

[link]

2021. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Á látom fiatalabbat szeretnél akkor pedig ez a paci [link]
2021. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatok mindennek az alapja. Jó helyről kell indulni, és célba érsz. Menj el valami tenyészszemlére és szerezz kapcsolatokat, nem lesz olcsó de ha kiállású lovakat szeretnél egészségesen akkor nagy embereknél kell keresned.Mármint úgy nagyoknál hogy azért benne vannak a szakmában, lótenyésztés téren, nagyobb birtokok stb.
2021. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szikrázó lótenyészet?
2021. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


A Szikrázó lótenyészetnél már jártunk, és a történtek ellenére erőt veszek magamon és nem kezdem el kiteregetni az egyébként őszínte, rájuk minden bizonnyal rossz fényt vetítendő tapasztalatomat😊

2021. ápr. 23. 13:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Síkvölgy?
2021. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!