Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire gyakori lovas körökbe...

Mennyire gyakori lovas körökben a húzódásos, töréses baleset?

Figyelt kérdés

Kik sérülnek gyakrabban? A versenyzők, akiknek nagyobb lovagló tudások van, de keményebben űzik a sportot vagy a hobbilovasok, akiknek kisebb a tapasztalatuk, de kerülik a kockázatos helyzeteket?


Van-e összefüggés a lovardai oktatás minősége és a balesetek bekövetkezése között?


Lovasok. Nektek volt már sérülésetek? Ha igen, milyen? Ha több is, akkor milyen gyakran következtek be?


Veszélyes sport a lovas sport?



2021. ápr. 19. 19:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hogyan kell jól esni lóról? 😅 Ennek van technikája?
2021. ápr. 20. 16:22
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

Nincs, mindig máshogy esel.

Persze lehet tombítani valahogy, meg nem belevágodsz a földbe hanem tovább gurulsz már is jobb, de akkpr meg esélyes, hogy pont úgy mozdulsz, hogy a ló rád lép.

2021. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
12! Igenis van technikája. Keress rá a youtubeon, rengeteg külföldi videót fogsz találni, amin lovasok esést tanulnom, sokféle szituációból lehet gyakorolni. Mielőtt esnél a legtöbb esetben tudod befolyásolni hogy fogsz földet érni, de ha 10ből 4 alkalommal is bejön a gyakorlás már az sokat jelenthet, pl. hogy tudatosan megtartod a fejed --> nem kapsz agyrázkódást.
2021. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

#13 igen elég sok ilyen videót látni, viszont annyira lassan csinálják, hogy lórol esve nem biztos, hogy le tudnák reagálni.


Meg annyi féle fajta módon lehet esni, főleg díjugratásban, hogy kicsit nehéz elhinni, hogy pont az a szitu fog előfordulni amit gyakorolnak.

Akárhány videót láttam, egy se hasonlított az én eséseimre pl. Ha én ezeket a gyakorlatokat megtanultam volna nem tudtam volna hasznosítani.


Ráadásul elég gyakori az is, hogy tök hirtelen zuhansz le a lóról. Jártam már úgy, hogy egyik pillanatban nyugodtan sétálgattam a lovon,a másikban meg fekve láttam ahogy kirúg a levegőbe. A kettő között, hogy mi történt arra nem is emlékszem olyan gyors volt. Reagálni nem is volt időm.

2021. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
13 vagyok. Én is díjugratok, és nem estem sokszor, max 4-5x mert hálistennek elég zárt ülésem van, de annó amikor haladó lovas voltam gyakoroltunk esni és sokszor hasznát vettem, még akkor is ha gyorsan történt minden.
2021. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Linkeltek ilyen videókat? Nem tudom mire kellene rákeresni, de nagyon érdekel.
2021. ápr. 21. 01:04
 17/17 anonim ***** válasza:
26%
Magában a lovaglás nem nagyon veszélyes de ha ugrás az már annál inlább.nagyon fontos hogy milyen lovardába mész.pl voltam olyan lovardába ahol 1 órát lovagoltam a egyből vágtáztam és le repültem.a profi lovas kicsit jobban mesérülhet mint egy amatőr.én egyszer úgy lerepültem a lóról hogy pont egy rúdra érkeztem és 3 napig nem tudtam kiegyenesedni.ezért jó ha használsz védő mellény.azóta én is hordom még nyáron is.
2021. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!