Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki esetleg tudja mit...

Valaki esetleg tudja mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy hónapja új lovon lovagolok, egy nagyon aranyos kancán. Meglehetős türelmes, engedelmes természete van, szívesen dolgozik együtt szinte bárkivel.

Ma együtt várakoztunk és elkezdte a pulcsim szélét piszkálni. Nem használta a fogát meg semmi, csak néha az ajkaival megfogta, aztán elengedte. A másik,hogy folyton a csuklómat nyalogatta.

Lehet,hogy buta kérdés,de miért csinálhatta? Én arra gondoltam,hogy esetleg játszott,vagy kedveskedni akart és nagyon aranyosnak találtam, viszont azért kérdezem meg,mert ha ez egy rossz viselkedés, akkor nem szeretném benne erősíteni

A válaszokat előre is köszönöm 😊



2021. ápr. 24. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A nyalogatás kedveskedés is lehet, de sokszor a lovak a bőrödön lévő sót próbálják lenyalni. A piszkálás ennek a lónak az esetében kedveskedés, ilyenkor vakargasd vissza a vállán például, úgy hogy a kezed fel le húzogatod a vállizületén, hisz így vakarják egymást a lovak a természetben is. Aztán vakargatod a nyakán, ahol nagyon jól esik neki, ott mutatni fogja azzal például hogy nyújtja a nyakát és játszik az orrával, de ha nagyon jó vagy megvakargathatja a hátadat. Én rendszeresen szotktam a lovammal vakargatni egymást, ilyenkor csak arra kell figyelni, hogy szólj rá, ha csípne véletlenül, ő a csipkedéssel is vakargatják egymást, de téged csak az orra mozgatásával vakarjon, maximum a fogaival csípés nélkül.
2021. ápr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, erre gondoltam én is, mert egyébként nagyon bújós,meg szereti a simogatást is nagyon 😊
2021. ápr. 25. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!