Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A mének hüvelyét kell tisztítani?

A mének hüvelyét kell tisztítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy magyarul mi a neve, angolul ezt a fordítást adja vissza. Arra a bőrredőre gondolok, ami a hím lovak péniszét védi nyugalmi állapotban.


Szóval, egészen véletlenül akadtam rá erre a videóra:

https://www.youtube.com/watch?v=L3lSIQzPVCo


Én szoktam járni lovardába, de még életemben nem láttam, hogy valaki így tisztította volna. Ezt kell, szokták tisztogatni, csak én nem vettem észre vagy ezt csak megbetegedés idején szokták (a videóban nincs róla szó)?



2021. máj. 3. 00:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
* Amúgy szerintem a flórát teszi tönkre, ha gyakran tisztogatja
2021. máj. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
24%
Zebrák f-szát ki veri ki a szavannán? Ok nem leszbek betegek
2021. máj. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Zebrákat meg a vadlovakat nem herélik.


Herélteknek igenis kell tisztítani, ahogy előttem is írták, mert összegyűlik a trutyi, ami begyullad, meg mindenféle bajt okoz. A ló meg nem ér oda, hogy tisztába tegye magát, mint egy kutya.


Amelyik ló nem herélt, az használja is időnként (pl kiereszti, nem feltétlenül s fedezésre gondolok) és nem kell tisztogatni.


Teljesne normális dolog, két barátnőmnek is heréltje van, teljesen természetesnek veszik, hogy ott is meg kell tisztítani az állatot. Nekem meglepő, hogy sokan akik ide írtak, nem hallottak róla.

2021. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Csak úgy, általánosságban nem kell :) de alakulhat úgy (fertőzés, kosz általi gyulladás), hogy orvosi tanácsra kell. De szépen megoldják maguknak.
2021. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

13-as hogy gyűllik össze a trutyi egy heréltnél. Hm? Ha a herezacskót eltávolították? Lovagoltam herélt ráadásul ügetőről lehozott lovat, de nem tisztítottuk neki, se nem a gazdája. Ha nincs semmi baja a lónak a nemi szervével, akkor nem kell tisztítani csak akkor ha van valami probléma, és az állatorvos előírta, hogy mivel és mennyiszer és stb.


Utána olvastam, részben igaza van a 13-asnak, de szerintem nem minden heréltnél okoz ez problémát, sem nem ménnél.


Belinkelem amit olvastam:


A vesszőhüvelyen húzódó bőr egy „smegma"-nak (fitymafaggyúnak) nevezett anyagot szokott kiválasztani. Amikor ez piszokkal, izzadsággal keveredik, egy gombóccá, vagy még rosszabb esetben kővé alakul. Ez a gombóc, vagy kő a ló péniszét takaró bőrnek a belső falán, a vesszőhüvelyben rakódik le.

Ez a „babszemnek" nevezett gombóc megkeményedhet és ez a lónak nagy fájdalmakat okozhat. Még a vizelést is megnehezíti, egyes lovaknál még az is előfordul, hogy nem „engedik le", amikor vizelnek és ettől a helyzet csak rosszabbodik. Ha a herélt csődöröd vagy paripád nem vizel rendesen, akkor egy kis tisztán tartásra van szüksége! Ha a ló mellett állva kellemetlen szagot érzel, vagy ganét észlelsz a ló hátsó lábán, akkor itt az ideje, hogy munkának láss!


Ergo! Aki itt azt írta, hogy ki kell neki verni azon is kamilláztam, ugyanis az nem kiverés, hanem a megkövesedett smegma eltávolítása a fitymából, hogy ne legyen fekélye a lónak fitymán belül, mert az bizony nagyon fájdalmas lenne neki. De amúgy ha megpróbálná előbb utóbb a sürgősségin kötne ki az az illető. Láttam lófedeztetést, első fedeztetése volt a ménnek Andrásnak hívták a lipicai lovat, és kisfiús zavarában összetévesztette a kancát a lovásszal és ráugrott majdnem. De maga a fedeztetés is csak segítséggel sikerült neki, de így is veszélyes manőver volt a lovász és a többi segítő részéről.

Szóval a tisztításnak semmi köze a sperma vizsgálathoz, és az bonyolultabb eljárás.

2021. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
kell
2021. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton nem kell piszkálni (ha a zebra, vadló legyengül, beteg, azt onnantól vacsorának hívják, ez a természet rendje). Viszont ugye az istállózott lovakat herélik, meg nem is dobálják ki csak úgy ilyen apróság miatt, úgyhogy nekik a munkáért cserébe van luxus-ellátás. Ha az ember kellemetlen szagot érez, esetleg a belső combon fekete, ragadós szmötyit lát, elviszi a lovat a patamosóig, gumikesztyűt, gézlapot ragad, és tiszta vízzel kimossa a vaszorát, utána lótól függő mélységben belekotor és óvatosan kimossa-kitörli, vízzel még egyszer átöblíti. Ha nincs ilyen gondja a lónak, nem kell abajgatni. Viszont ha éppen az orrod előtt ereszti ki a péniszt teljes hosszában, a száraz bördarabokat óvatosan le lehet kapni egész nyugodtan (nyilván nem erővel tépkedni, csak ami lejön).
2021. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtam, hogy nem kell állandóan tisztítani, mert azzal is árt, csak akkor ha látható jelei vannak, hogy probléma van. És ennél a problémánál láthatóak a jelek, pl. fel sem tudna ülni a lovas egy smegma kövecskét tartó lóra, mert ugye az fáj neki.


A videón nem tudom mi az a folyadék, de az sem jó ha állandóan ezzel a speciális folyadékkal mossa, mert a természetes flóráját teszi tönkre. Szimplán tiszta vízzel, ahogy 17-es írta.

2021. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Na csekkoltam a folyadékot. Ez egy 100%-os természetes gyógynövényekből készített sampon, amivel az ivarszerveket is tisztíthatja. Van benne organikus neem olaj, neem magolaj, arnica, fenyőmagkéreg, bazsalikom, kamilla, cseresznye kérge.


Így ok, azt hittem hogy nem természetes sampon, de ébredés után nem néztem a vödrön lévő infót. De a tiszta víz teljesen jó, ez a sampon leginkább az érzékeny bőrű lovaknak készítették, tehát az allergizáló bőrű lovaknak, de ettől függetlenül használhatják nem problémás bőrű lovak is, ahogy olvasom. Verseny lovaknál a szőrnek fényesnek kell lenni, ergo alkalmanként kúra jelleggel használják ezt a sampont.


De csak egy 946 ml-es sampon több mint 50 ezer forint. De a videón látható lovak mind díjlovagló versenylovak nagy többség.

2021. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Vadlovaknak se mossa senki, szerintem baromi felesleges, ahogyan az embereknel, a tulzott intim higienia is betegsegek forrasa, ha felboritja a ph erteket, hiaba varjuk az ellenkezo hatast.
2021. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!