Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam rá a horslyx...

Hogyan szoktassam rá a horslyx-re a lovamat?

Figyelt kérdés

A mobiliti fajtából rendeltem,mert kicsit ropognak a csontjai és hogy elkerüljük a nagy bajokat(egyébként állatorvos javasolta)

Tudtok valami jó tippet?

Az értelmes válaszokat köszi:))

(az okosok és a trénerek kiméljenek, köszipuszi)



#egészség #ló #Horslyx #mobiliti #tipp/tanács
2021. máj. 3. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Megmutatod neki. Ha nem nyalja, megmutatod a mellette lévő lónak, aki nyalja (kell egy ló aki szereti), hátha megkívánja ő is.
2021. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A horslyx-szel nem kerülsz el semmilyen nagyobb bajt. A Halls cukorka szopogatása se véd meg a tüdőgyulladástól.

Ha roognak a ló ízületei, akkor ki kell vizsgálni (rtg, uh), illetve oda kell figyelni a megfelelő mennyiségű és minőségű bemelegítésre és levezetésre. Érdekes módon, nekem deformált lábcsontú lovam van, MINDIG tisztességgel bemelegítettem és leléptettem, és még most huszonévesen sincs semmi baja az ízületeinek. Ja, és olyat se csinálok soha, hogy 1 hét pihi után felülök, és megyek egy 2-3 órás terepet. Ilyenkor pár napig mindig lazán hoztam vissza munkába.


Egy szó mint száz, a horslyx egy nyalánkság a lónak. Ha valódi ízületvédőt akarsz, akkor használj NAF superflexet, vagy flexijoint-ot, vagy Equistro Cartiflex vagy Equistro Flexadint.

2021. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 es válaszoló

semmi komoly baja nincs, rendellenesen született, voltunk vizsgálaton...

Én se ugy gondoltam hogy ha eszi ezt a fajta horslyx-et és akkor nem fog tudni eltörni a lába... Egy nagyon jó orvosunk van és van lovardánk... a szüleim nem ma látnak először lovat... egyébként mindig bemelegítek, és leléptetek, nyújzunk és én se hagyom 3 honapra box nyugalomban és utána még egész napos lovastúrára megyünk...

2021. máj. 3. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

A Horslyx sajnos tényleg nem ér sokat, inkább csak jutalomfalat. Rendes, minőségű izületvédőt ajánlanék inkább (az előző válaszoló sorolt fel párat), azok tényleg tudnak segíteni.

A kérdésedre a válasz pedig: Lássa, hogy egy másik ló eszi és akkor ő is megkóstolja.

Vagy kend be vele a száját és azt automatikusan le fogja nyalni és akkor talán rájön, hogy finom.

Vagy tegyél a Horslyx tetejére pár szem zabot vagy répaszeleteket és etesd le róla a lóval.

Vizezd picit be a tetejét, hogy folyósabb legyen és akkor elég csak egyet belenyalnia és érezni is fogja az édes ízét.

Ha egyik sem válik be akkor hagyd, van olyan ló amelyik egyáltalán nem szereti és nem eszi meg.

2021. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
A lóban is van finnyás, megpróbálhatod , amit az előző írt, de nagyon sok lónak nem ízlik. Viszont ami jó az ízületekre az a takarmány szotyi. Mi a kattogós lónak azt adtunk az abrakba 1-1 nagy marékkal kb 1 hónap után alább maradt a kattogás, 3 hónap után el is múlt.
2021. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld ki, hogy bemézezed a tetejét. Azt ösztönösen szeretik a lovak, azt tudják nyalni, és megtanulja, aztán megszereti a horslyxet.
2021. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát <3
2021. máj. 8. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!