Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt mennyire ajánljátok?

Ezt mennyire ajánljátok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor egy kezdőnek van egy lova, és rajta tanul meg lovagolni. Nyilván nem az elejétől, hanem mind a 3 jármód megy, de az alap idomító, haladóbb feladatokat már saját lovon tanulja meg, természetesen úgy, hogy a lótartással tisztábban van, meg minden ló körüli tevékenységgel. És az eddző segít, nyilván bértartásban van tartva stb... És nem egy 10 éves kislányra gondolok(nem azért teszem fel ezt a kérdést mert szeretnék egy lovat, csak érdekel, hogy a lovasok mit gondolnak erről)

2021. máj. 11. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehetséges, de ha se a lovas, se a ló nem tudja a haladóbb frladatokat, úgy nehéz lesz
2021. máj. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tapasztalt lóra gondolok, akivel lehet tanulni kb 10-15 éves ló(inkább a 15 felé)
2021. máj. 11. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond a saját ló segítő edző, jó körülmények között. Viszont szerintem nagyon fontos, hogy több féle lovat tanuljon meg a gyerek lovagolni, ne csak temperamentumos feszeset tudjon lelazítani, és ne csak kézbe döglős lustikával tudjon menni, hanem a saját ló közben lovagoljon más típusuú tapasztalt ,majd később egyre kevésbé könnyen kezelhető lovat lovagolni. Sokat tanítanak a különféle lovak, ezt a tudást a saját lován is alkalmazni tudja majd, jót tesz.
2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
3mas vagyok. Tudom azt mondtad nem 10en éves gyerekről van szó, a gyereket most a kezdő lovasra értettem, de egy felnőtt lovas is ugyanúgy tanul meg lovagolni, mint egy gyerek, csak máshogy kell magyarázni.
2021. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem minimum haladónak kell lenni egy saját lóhoz.

Azért, amit előttem is mondtak. Ahhoz, hogy igazán meg tanulj lovagolni, több lovon is ülnöd kell nem csak egyen.

Meg pl. a tanügetés is teljesen más egy kisebb meg egy nagyobb léptű lovon.

Stb.

Nyilván a saját lovával ellesz, de ha valami miatt másik lóra kell ülnie akkor nem tud vele mit kezdeni.

Saját lovam van 5 éve, előtte 10 évig lovagoltam versenyszinten és még így is “ellustultam”, mivel csak a saját lovamon ültem és kicsit elszoktam tőle, hogyan kezeljek más típusú lovat.

2021. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem ideális, csak ha az edző MINDEN mozdulatát felügyeli, és hetente minimum 2x átlovagolja, hogy a hibákat, amiket a kezdő belelovagol, ki tudja javítani, de így sem a legjobb
2021. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kilenc évesen kaptam lovat. A barátnőm is. Mindketten tudtuk a három jarmodot. Meg cavalettizni. Én a lovammak tanultam meg szabadon vágtázni. Meg a lovas tudásom egy részét a lovammak tanultam meg. Pl eleje körüli fordulat, ugratás, stb.
2021. aug. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem egy iskolalovat vettünk. A barátnőmnek egy bertartott lovat most mindketten bertartásban tartjuk a lovainkat. Mindig is mi lovagoltuk a lovainkat. Edző nem. Alánk alántolják a lovat. Viszek versenyről versenyre. Csak bio cuccokat eszünk, hogy beleférjünk a legjobb ruhákba. Ha még kinőttük a pólót, gatyát, akkor veszunke gy másik 22ezreset. Ha nem a 35ezreset
2021. aug. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7es. A 10 éves szülinapod előtt 3 hónappal kaptad meg a mostani pinto lovad akivel 80-100 centiken ugrasz?
2021. aug. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja
2021. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!