Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vagtaban elrohan velem a lo....

Vagtaban elrohan velem a lo. Mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

Csak a nagy karamban fordul elo, ott van hely. Nagy koron vagtaznek, es vagy elszalad a vallan vagy a kulso szar iranyaba elkezd rohanni. Gyengen fogom a szarakat? Vagy tul erosen? Ha bal kezre vagtaznek akkor joval ritkabban fordul elo, mint a jobb kezre. Ma peldaul egy olyan lovon ultem, akin eddig meg soha, es ugetesben sem tudtam a palya szelen tartani a kulso szarral, amikor jobb kezen mentem volna. De egy masikkal is elofordult mar ez ebben a karamban.

Ha jol sikerul a beugratas es szep a vagta, akkor is van egy pillanat, amikor elkezd kifele kalimpalni. A kisebb karamban nincs ilyen gond, nyilvan mert ott kicsi a hely es a karam oldala "tartja" a lovat.


2021. máj. 18. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Tudod mit csinálsz rosszul? Nincs edződ, azt.
2021. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
1es vagyok. Oké, magyarázat nélkül hagytalak. Az okjs oktató nem számít edzőnek, egy normális edző pedig elmondja pontosan mit hogyan csinálj, és meg tudod kérdezni.
2021. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Hát ja, 1es. Akárki is oktatott neki valaha, az nem tudott semmit, max parasztlovaglást...
2021. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Csak nehogy átess vele a ló túlsó oldalára.
2021. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Segítséget szerettem volna kérni...
2021. máj. 19. 07:10
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
1es vagyok. Ezzel tudom neked a legnagyobb segítséget nyújtani, hidd el. Keress egy edző. Elmondhatnám mit hogyan csinálj, de én sem látom mit csinálsz alapból, és amit elmondanám nem valószínű hogy úgy megtudnád csinálni ahogy elmondom, látatlanban nem lehet segíteni.
2021. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egyáltalán nincs olyan ülésed, amivel a problémát helyesen meg tudnád oldani, ezért kéne neked egy edző, aki rendbe teszi az ülésed, esetleg ráül a lóra, és felfejleszt titeket, mert kezdő lovas problémás/kezdő lóval nem működik, és nem is kell működjön. Hova valósi vagy?
2021. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Igazat adok a 7esnek... (megint 1es vagyok). Ha érdekel, el is mondom miért, mert ugye honnan a fenéből tudhatjuk mi látatlanban, hogy rossz az ülésed?

Alapvetően lehetne jobb is a helyzet, de olyan egyértelműen leírtad: A kezeddel akarsz mindent megoldani. Mintha nem is lenne ott a lábad?

Idézem mindent, amit leírtál a ló irányításához:

"kulso szar iranyaba elkezd rohanni." , "Gyengen fogom a szarakat? Vagy tul erosen? " , "ugetesben sem tudtam a palya szelen tartani a kulso szarral,"

Nem a szárral kell a lovat a pálya szélén tartani, és nem is a karám oldala kell megtartartsa. Mit csinálnál vele terepen, mi tartaná meg? Gondolkozz előre.

Így gondolkodsz: szár, szár, szár...(karám oldala)

3 féle elsődleges segítséget különböztetünk meg: testúly, csizma, szár. És ezeket ebben a prioritási sorrendben kell használni! Egy rohanós, sodródós lovat soha az életben nem fogsz tudni normálisan ellovagolni csak szárral. De másik fajtát sem. Kell neked egy edző, aki segít, hogy sok gyakorlással, vért izzadva megtanulj lovagolni, mert ez nem lovaglás.

Remélem így már megérted, mit akartunk mondani..

2021. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Azért használtam kevés csizmát, mert elrohan a csizmától. Az edzőm mindig mondja, hogy több csizma, de úgy veszik ezek a lovak, hogy akkor menni kell előre. Én meg azért annyira nagy tempót nem akarok amíg lassabb tempóban sem bírom megtartani. Ha csizmázok, akkor egyszer csak azon kapom magam, hogy erősen tartom a szárat, hogy azért mégse induljon meg. Nem tudom hogyan kéne megtalálni ebben az aranyközéputat. Csak simán tartsam az oldalán a csizmát, hogy érezze, hogy azért ott vagyok, "tartom"? Pálcázni meg pláne nem szeretek, pont ezért.

Azt még korábban észrevettem magamon, hogy úgy kezeltem a szárat, mint a bicikli kormányt, ha a bal kezem hátrament, akkor a jobb előre és fordítva. Erre próbálok tudatosan figyelni már.

Egyébként ez a ló, akin tegnap ültem egy 16 éves kanca, annyira nem fiatal már, de menős. Azt viszont észrevettem, hogy a testsúly segítségekre sokkal jobban reagált, mint más lovak, és amikor kicsit hosszabb száron lovagoltam, akkor szebben ment. Nem ehhez vagyok szokva, akin szoktam lovagolni az egy lusta dög, ő jobban tolerálja a csizmát, annyira nem rohan el előle, jobban tudok figyelni magamra.

Köszönöm szépen az utolsó válaszokat, sokkal hasznosabbak voltak, mint az előzőek. Egyébként szolnoki vagyok.

2021. máj. 19. 09:41
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

1es vagyok. Na ez az, ami rengeteg lovast átver. Azt hiszik, hogy a menősebb lónál vigyázni kell a csizmával, pedig ez az egyetlen titkuk, hogy mindig azt kell érezned náluk, mintha még hozzá akarnál lovagolni. Az enyém olyan volt, amikor megvettük, hogy hozzáérintetted a csizmát és konkrétan kiugrott alólad meg rohant. Ma már rajta van teljesen a csizmám és nem siet el.

Az a ló, ami a JÓL HASZNÁLT csizmára megrohan, az nem képzett ló. Neked pedig képzett lovon kéne ülni.

2021. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!