Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vagtaban elrohan velem a lo....

Vagtaban elrohan velem a lo. Mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

Csak a nagy karamban fordul elo, ott van hely. Nagy koron vagtaznek, es vagy elszalad a vallan vagy a kulso szar iranyaba elkezd rohanni. Gyengen fogom a szarakat? Vagy tul erosen? Ha bal kezre vagtaznek akkor joval ritkabban fordul elo, mint a jobb kezre. Ma peldaul egy olyan lovon ultem, akin eddig meg soha, es ugetesben sem tudtam a palya szelen tartani a kulso szarral, amikor jobb kezen mentem volna. De egy masikkal is elofordult mar ez ebben a karamban.

Ha jol sikerul a beugratas es szep a vagta, akkor is van egy pillanat, amikor elkezd kifele kalimpalni. A kisebb karamban nincs ilyen gond, nyilvan mert ott kicsi a hely es a karam oldala "tartja" a lovat.


2021. máj. 18. 22:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Elméletileg képzett ló, sportló. Általában egy lány szokta lovagolni, ő nagyon szereti, alatta szépen megy, de már meg is szokták egymást. Gyerekek és olyan kezdők, mint én is szoktak rajta ülni nagy ritkán, bár olyankor azt játssza, hogy megáll és nem mozdul az Istenért sem, lehet csizmázni, pálcázni égbe-világba, alattam is megállt egyszer tegnap.

Tegnap ahogy hozzá akartam lovagolni ügetésben, egyszer csak beugrott vágtába egy 3 ugrás erejéig, de ha legközelebb rajta ülök, akkor kipróbálom, hogy sokkal több csizmát használok. Köszönöm!!

2021. máj. 19. 10:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Csak szólok, hogy egy alkalommal nem fog csodát tenni a sok csizma, hiszen te sem tudod még, hogy hogyan kell odatenni a csizmát, anélkül, hogy elrohanjon, edző nélkül ne prógálgass új dolgokat!
2021. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Először az ülést is rendbe kéne tenni, majd a csizma és szárhasználatot. Inkább lovagold rövidebb száron, több csizmával. Illetve a lovat kinttartani a belső csizmával kell, a külső szárat csak határozottabban megtartod. Mondjuk ott ahol ezeket nem magyarázzák el nem egy életbiztosítás lovagolni.
2021. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
túlságosan messzire elnyargalt veled a ló.
2021. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már párszor hogy olyan lovon ültem aki nagon makacs, húz a többi után stb. Régen próbáltam megállítani hogy ne arra menjen de nem nagyon sikerült. Ha pl nagykörön lovagolsz akkor a külső csizmát erősen rászorítod az oldalára de a belső csizmáddal lépteted előre hogy ne álljon meg/essen vissza. Közben a belsőszárat megtartod és a külsőt átmozgatod. Nekem az eddzőm azt mondta amikor ezt csinálta a ló, hogy vegyem át a külső kézbe a pálcát, és a vállánál pálcázzam meg, ha a csizmára nem reagál. Ha csak simán elrohan, de arra megy amerre te akarod akkor sok felvételt kell csinálni, hogy "megszkja" hogy nem rohan el. Viszon amikor magyon megy akkor sem szabad végig húzni a száját mrt nagyon belefeszül és lehet hogy mégjobban fog menni. Szépen nyugtatni kell, átmozdítod a kölső szárat, markolászod, közben belsőt megtartod és a csizmával hajtod tovább, hogy ne szokjon el a csizmától, mert ők erre reagálnak, tehát azt semmiképp ne csináld, hogy nem hajtod mert nagyon megy.
2021. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tegnap egész jó volt már a lovaglás rajta, sokkal több csizmát használtam, a belsőt volt, hogy le se vettem róla, mert rögtön ment befele a kör közepe felé. Lustácska volt már, le is lovagolta előtte az egyik lány, szóval most nem igazán volt rohanós, pont nekem kényelmes tempót kaptunk el. Bár most nem vágtáztam vele, mert úgy érzem, hogy a tanügetésem sem kényelmes sem nekem sem neki. Kívülről azt mondta az edző, hogy semmi baj nincs a tanügetésemmel, de én úgy érzem, hogy pattogok rajta és ki is csúszik a lábam a kengyelből, mert húzom fel a térdem. A vágtájánál meg konkrétan szétvertem csóró lónak a hátát a fenekemmel. Rövidebb hátú, magasabb ló, mint akihez hozzászoktam, sokkal dinamikusabban mozog és nagyobbakat lép, pattogósabb a mozgása.
2021. máj. 26. 15:12
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nem tudsz ennyire se lovagolni (Semmi baj ezzel, ne értss féle, nem sértés! ), hogy pattogsz vagy nem, addig futószáron kéne lenned. És nem azért mert béna lennél vagy akármi, erről szó sincs. A kezdő lovas mindig hagyja, hogy a belső szárra ráfogjon a ló, de ez még mindig jobb, mintha a külsővel próbálnád kifelé húzni. A legjobb lenne azt elérni, hogy csizmával tartsd kint, de ha nem idomított ló akkor kezdőként esélyed sincs :/
2021. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az előző lovon ilyen problémám nem volt, sokkal kényelmesebbnek érzem emiatt a ő hátát, a vágta is sima vele. De azt mondta az edző, hogy őt már "kinőttem", rajta nem fogok fejlődni.

Ezzel a lóval pedig a tanügetést csak kengyel nélkül érzem jónak, úgy nem tudom kinyomni magam lábból és így nem kezdek el pattogni sem. Mert minél jobban pattogok, annál jobban befeszítem a combom, és annál jobban pattogok.

2021. máj. 26. 15:23
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen de ha nem lennél kezdő, ezt a lovat is hasonlóképp el tudnád lovagolni. És persze ezen kell gyakorolnod, ha a másik már jól megy, de jót tenne egy kis ülésjavítás futószáron.
2021. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 17,19 mondja. Sok ülésjavítás, gyakorlás. Menni fog ez. Nálunk is annó (németországban tanultunk) nem engedtek le addig futószáron amíg mindenhogy sokféle ló mozgását ki nem tuduk ülni azán, passzívan. Sokszor volt, hogy visszavettek minket futószárra ha feszesebbnek láttak minket egy lovon, ez nem szégyen.
2021. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!