Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ötlet csikót venni?

Jó ötlet csikót venni?

Figyelt kérdés
Jó ötlet első lónak egy csikó? Természetesen úgy hogy az illető tud lovagolni, és tisztában van mindennel. Vesz kb 2-3 éves lovat és ő lovagolja be, segítséggel. Vagy egy olyan lovat vesz aki alap szinten be van lovagolva, de még csak kb fél vagy 1 éve szval még csikó és van mit tanítani neki.

2021. máj. 23. 17:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%
Magyarul akkor nem jó ötlet neked sehogy ló se csikó semmikor...
2021. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
mégis miért?
2021. máj. 23. 19:14
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor talán én úgy mondanám, hogy most nem érdemes csikót venned. 5-6-7 év múlva pedig már feltételezem érezni fogod ha készen állsz rá és nem itt fogsz tanácsot kérni.
2021. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. máj. 23. 20:08
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az embernek megvan a szaktudása és lovastapasztalata hozzá úgy érdemes nyers-félnyers csikót venni. Mondjuk tudni kell hozzá idomítani és nem szabad szívbajosnak lenni, ha nehezebben adja magát a ló. Érdemes előtte jó pár belovaglást végignézni, segédkezni és akkor segítséggel be tudja lovagolni az ember. De ehhez ugye kell megfelelő lovastudás, főleg idomítómunka terén, mert a pályán elvagyok meg ugrok 120 centit ide nem elég.
2021. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
aki jól tud lovagolni, annak érdemes lehet, attól, hogy ez az első SAJÁT lova, lehet, hogy lovagolta már be más csikóját is. én pl másét előbb lovagoltam be, mint nekem lett sajátom. és igen, akkor csikót vettem, és ma már díjugratásban eléggé eredményesek vagyunk :)
2021. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én anno 16 évesen kaptam meg az első lovamat, akkor olyan 1 éves volt. Nagyon sok türelem kellett hozzá. Most 8 éves, 1 éve kezdtem vele versenyezni amatőr díjugratásban.

Én kicsit bánom, hogy nem elsőre már belovagolt lovam lett, mert rengeteg idő elmegy a csikóval.

2021. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!