Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elég tapasztalattal lehet...

Elég tapasztalattal lehet önállóan is lovardába járni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy kifizeti az alkalmat, de nem edzővel lovagolna, hanem teljesen önállóan csinálna mindent. Tehát kimegy a lóért, leápolja, felteszi rá a szíjakat, elviszi terepre vagy pályára (ami éppen a terve), visszahozza, leápolja, stb. tehát mintha övé lenne a ló.


Ilyen van vagy ez csak saját lóval tehető meg? Esetleg ha a lovardában dolgozik az illető?



2021. máj. 30. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Lovardai lovat nem lehet felügyelet nélkül lovagolni, maximum ha oda jérsz rendszeresen és sikerül lebeszelni, idegen helyen (ha normális a hely) ilyen nincs. Saját lóval edzhetsz egyedül
2021. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem idegen helyen gondoltam, hanem ahol már évek óta lovagol az illető és ismerik, megbíznak benne.
2021. máj. 30. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt lehetőség lovat bérelni, de ez egyrészt baromi drága volt, másrészt azok éltek vele, akik pl versenyre készültek (ebből kifolyólag edzőjük is volt).

Iskolalovat rendes helyen nem adnak ki csak úgy, hogy vidd, amerre látsz és a pályát sem használhatod bármikor, van egy edzési rend, folyamatos felügyelettel. Viszont ápolni, szerszámozni engedniük kéne (nyilván javítva, ha valami nem megy), ha ezt nem hagyják, nem tanítják meg, az nem jó.

2021. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Terepre egyedül nem, az tuti. Ráadásul az iskolaló érték, ha történik vele valami akkor általában a lovas felszívódik, a lovardára marad az állatorvosi költség plusz a bevétel kiesés. Szóval nem, még ha, lovardában van lóbérlési lehetőség, akkor is szakmai felügyelet mellett. Mondjuk oktatási időben te is lovagolhatsz a pályán, de ugrani nem ugorhatsz. Az edző nem szól bele a munkádba, kivéve, ha olyan durva hibát lát, amit nem hagyhat szó nélkül.
2021. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha jóba vagy az edződdel vagy a lovarda tulajdonosal és tudják/látják, hogy jól tutsz lovagolni akkor szerintem, lehet néha hogy előre megbeszélitek ezt, terepre nem biztos h kiengednek, de a pályán lehet hogy lovagolhatsz úgy hogy ők is a lovardában vannak esetleg órát tartanak egy másik pályán vagy azon aholt te vagy, csak nem mondják hogy mit csinálj. Amúgy ahogy előttem írták nem hiszem, hogy van olyan lovarda ami nem örül a segíségnek pl lenyergeled magad után a lovat vagy lovaglás előtt lepucolod, felnyergeled ha te vagy az elő lovagló rakta.
2021. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nagggyon jól megy a lovaglás, akkor van olyan hely, ahl egy idő után engedik, de terepre nem nagyon
2021. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyan 5 éve járok a jelenlegi lovardámba, a lovam is ott van bértartva, de őt még csak jövőre lesz 3 éves. Egy olyan lovat lovagolok, akinek a gazdája max heti egyszer tud kijárni hozzá, így a haladó lovasokat ráültetik, "félig iskolaló". Én heti kétszer ülök rajta, és még kétszer valaki más, plusz egyszer a gazdája. Általában ha az edzőmmel nem tudok időpontot egyeztetni arra a hétre, akkor lovagolhatok edző nélkül is, ha valaki van még a lovardában rajtam kívül, tehát nem felügyelet nélkül vagyunk. De ehhez az kellett, hogy már majd' egy éve csak azt a lovat lovagoljam, az edzőm bízzon bennem, és persze a gazdája is. Ettől függetlenül terepre nem szeretnék egyedül menni, csakis edzővel. Hisz bármi történhet, és ha netán leesel és elrohan a ló, akkor még fizethetsz is a tulajának, hisz nema tiéd volt.

Én azt ajánlom, hogy ha adódik is ilyen alkalmad, ne menj a lóval egyedül terepre, inkább maradj a pályán és persze legyen felügyelet.

2021. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!