Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyéni vagy osztálylovaglás?

Egyéni vagy osztálylovaglás?

Figyelt kérdés
Én osztálylovagolni szoktam heti 2x, már tudok vágtázni. És lehet hogy elszeretnék menni néha egy-egy egyéni órára. Szerintetek ez jó ötlet? Melyik a jobb és miért? Alapvetően nem szeretnék váltani mert az egyéni ugye drágább de mondjuk havonta 1x-2x elmenni egy egyénire. Osztályban változó, hogy mennyien vagyunk, álltalában 2-6 an szoktunk lenni és mindenki olyan feldatokat kap amit megtud csinálni stb és nagy a pálya, van mikor 2 edző is van velünk szval nem az a bajom, hogy túl sokat vagyunk, csak lehet ha elmennék egy egyénire többet vágtáznék, vagy akár olyan feladatokat is csinálhatnánk amiket osztályban nem. Nektek mi a váleményetek?

2021. jún. 2. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem azért nem csináltatnak veletek más feladatot mert sokan vagytok. És szintén nem azért vágtázol kevesebbet. Hanem mert a lovakat kímélik, tehát egyénibe is ugyan ezt kapnád.
2021. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ártani nem ártasz egy-egy egyéni lovaglással, sőt...

Annak az a lényege, hogy gyorsabban/jobban fejlődhess. Viszont ez nem abban mutatkozik meg, hogy 10 perc helyett 20-at vágtázol, hanem jobban tud rád figyelni az oktató, ezáltal hatékonyabban ki tudjátok javítani az üléshibákat, lovaglástechnikai hibákat, stb.

A fejlődésedre mindenképp jó hatással lesz, úgyhogy ha teheted szerintem menj nyugodtan.

2021. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni órán lehet olyanokat tanulni, amit tömegben nem. pl hosszhajlító, idomító gyakorlatok. Úgy nem lehet pl combravalót tanítani, hogy ott van még plusz 5 ember, akivel foglalkozni kéne. Igen a vágtamunkán is lehet finomítani, de ez nem a vágta mennyiségében, hanem a minőségében fog megmutatkozni, esetleg ülésjavításra is jó visszaülni néha futószárra.
2021. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
öm a válaszokat! Én azzal nem értek egyet, hogy nem vágtáznék többet mert minnél kevesebben vagyunk annál többet szoktunk vágtázni, ugyanis bele kell férnie az időbe olykor 6 embernek is.
2021. jún. 3. 19:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 3. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért ne lehetne osztálylovaglásban patanyomfigurákat tanulni és gyakorolni? Biztosan lehet, nálunk így volt. Ha nálunk sikerült...
2021. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy osztályban nem tanulunk patanyomfigurákat.
2021. jún. 3. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is te, hanem itt feljebb valaki.
2021. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írta, hogy nem patanyomfiguráznak. Én viszont az idomítást írtam, combravaló, vállat be, farat be... Ezeket is meg kéne tanítani a lovasoknak, de ott kell állni mellette és magyarázni mit hova hogyan tegyen, terheljen. Ezeket főleg egyéni edzésen lehetne elsajátítani. A másik hogy ritkán jön össze 4-6 azonos tudású lovas, mert amúgy ha olyan penge lenne mindenki, akár vágtázhatnának elosztásban egyszerre is, akkor lehetne időben több a vágtamunka, viszont a hibák észrevétele és javítása sokkal nehezebb az edzőnek. Én pl nagyon max 2 lovassal szeretek egyszerre foglalkozni, ha még nem sokat vágtáztak szabadon, rutinosból jöhet 4 is, de őket se vonatoztatom.
2021. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!