Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan zajlik a REV vizsga,...

Hogyan zajlik a REV vizsga, és egy lovas verseny?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, hogy lassan eljön az ideje annak, hogy letegyem a REV vizsgát és versenyezni kezdjek. Még nem beszéltünk róla bővebben az edzőmmel, mert ezt így pár mondatban megemlítette edzés után és megkérdezte, hogy ehhez én hogy állok , ehhez az egesz verseny dologhoz, mert ha érdekel, a következő alkalommal mesél róla, de én nagyon kivancsi vagyok, nem bírom kivárni mire ujra megyek a jövő héten :D. Eddig nem nagyon gondolkoztam komolyan a versenyekről, mert azt hittem még az messzebb van. Az lenne a kérdésem, hogy egy REV szóbeli és gyakorlati vizsga hogyan zajlik? Örülnék, ha tapasztalatot írnának olyanok, akik már voltak, főleg ha ott kapott lóval vizsgáztak. Valamint hogyan zajlik egy verseny nap? Felkelsz reggel, és aztán? Milyen előkészületek vannak? Mi tortenik miután odaérsz? Mit kell csinálni, amíg sorra kerülsz? Mivel kell rendelkezni ahhoz, hogy versenyre mehess? És már valahol hallottam, hogy regisztrált edző kell, ez pontosan mit jelent, és pontosan mihez kell hogy regisztrálva legyen? Honnan tudom kideríteni hogy regisztrálva van? Igazából ezzel kapcsolatban minden érdekel. Tudom, hogy az hogy megemlítette, nem azt jelenti hogy holnap derbire megyek, de akkor is nagyon kíváncsi lettem hogy hogy is működik ez a dolog. Válaszokat előre is köszönöm!

2021. jún. 6. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Szia én sajnos nem tudom a kérdésedre a választ, de azt megkérdezhetem, hogy saját lovad van vagy iskolaló, és mióta lovagolsz heti hány alkalommal?
2021. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerek vagy vagy felnőtt? Van saját kereseted? A versenyzéshez pénz kell nem is kevés. Oda nem elég heti 1-2 edzés, egy versenynap meg több tízezer is lehet. Viszont a REV jól jön, igazából aki átmegy rajta elmondható, hogy van fogalma a lovaglásról, bár voltam vizsgán, mint néző és 10ből 5 szerintem nem volt hozzá elég jó,de mégis megkapták.

Amúgy a Lovas Szövetség oldalán minden fent van.

Verseny előtt mindent megtakarítani,előkészíteni, ellenőrizni, esetleg bepakolni a futóba. Másnap lovat felpakolni, megérkezés után versenyirodában bemutatni a papírokat, nevezést/startdíjat fizetni, lovat futóról leszedni, még egyszer átkefélni. Pályát kell bejárni tanulni, egyeztetsz az edződdel majd nyergelsz és melegítesz szintén az edződdel, míg sorra nem kerülsz. Lelovagolod a pályát és megvárod az eredményhirdetést. Ha több számban indulsz, akkor értelemszerűen azok előtt is átmozgatsz, ha sok az idő kettő között akkor lenyergelsz aztán a végén hazamész.

Amúgy melyik szakág? Csak azért kérdezem, mert boldog boldogtalan ugrik, amikor egy számban indul 20+ lovas, akkor annak is örülsz ha mezőny első felébe kerülsz, nem ám az első 6ba. Távlovasnál megint más a REV is meg a versenyek is, szóval ezt kifejthetnéd mi is érdekel.

2021. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Távlovas vagy díjugrató REV-et szeretnék, erről majd még beszelni fogunk. Milyen az egyik, milyen a másik?

Amúgy heti 4szer szoktam menni, legalább 3 órára alkalmanként, és 10 éve lovagolok. Nem rogton világbajnokságra akarok menni, ahol félmillió a nevezési díj, csak egyszerűbb, szimpla versenyekre

2021. jún. 7. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is, keresned kell egy lovasszövetségnél regisztrált edzőt. Az ő jóváhagyása nélkül jelentkezni se tudsz, akkor se ha felnőtt vagy. Ha találsz ilyet, akkor onnan egyszerű, mert mindent el fog tudni mondani. Neten nem egyszerű rákeresni, egyszerűbb ha van lovas ismerősöd a környéken aki versenyez, és tud adni elérhetőséget az edzőjéhez, aki lehet átirányít máshoz. Mindenesetre innen indulj el.

Ha ez neked bonyolult, vannak szabadidős versenyek. Beütöd a guliba hogy szabadidő lovas és egy csomó segítséget találsz, talán még videót is, hogy hogyan kell regisztrálni.

2021. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!